Londra merkezli şirket Blossom da kripto para yatırımına başlıyor

Londra merkezli girişim sermayesi şirketi Blossom Capital, toplamda 432 milyon dolarlık yatırım alırken, bu meblağın 3'te 1'lik bölümüyle kripto para ve bu alana odaklanan şirketlere yatırım yapacağını açıkladı. Şirket kurucusu Ophelia Brown "Sadece kripto varlık değil, kripto altyapısı kuran şirketlerin hisselerini de alacağız" dedi.

Avrupa’da gelecek vadeden ve yeni kurulan teknoloji startup’larına yaptığı yatırımlarla bilinen Blossom Capital şirketi A Serisi fonlama turunda 432 milyon dolar toplarken, şirket kurucusu Ophelia Brown, bu meblağın 3’te 1’lik bölümünü kripto para odaklı yatırımlara ayıracaklarını açıkladı.

Konuyla ilgili Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Brown, “Sadece kripto varlık amayacağız. Aynı zamanda kripto altyapısı geliştiren, yeni kurulmuş şirketlerin hisselerini de alacağız “dedi.

En büyük yatırım da bir kripto şirketine

Blossom, bu ay başında 40 milyar dolar değerlemeye ulaşan ve Avrupa’nın en önemli çevrimiçi ödeme şirketlerinden biri haline gelen Checkout.com’un da dahil olduğu bazı teknoloji şirketlerine de yatırım yapmıştı. Şirketin siber güvenlik ve bazı ekonomi platformlarına da yatırımları bulunuyor. Ancak şirketin bunca yatırımı arasında en büyük meblağı yine bir kripto para şirketine koyması da dikkat çekiyor. Kasım ayında toplamda 555 milyon dolarlık yatırım alan ve toplam değerini 3.4 milyar dolara çıkaran kripto-ödeme şirketi MoonPay, Blossom’un en fazla yatırım yaptığı şirket konumunda.

Fiyat dalgalanmalarına rağmen kripto paraların yükselişinin önlenemeyeceğini düşünen şirketin yönetici ortağı olan Alex Lim de yatırım politikalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Kripto ve blok zinciri etrafında inşa edilebilecek yenilikçi uygulamalar için olumlu bakıyoruz. Bizim yatırımlarımız için düşündüğümüz süre 10 yıllık bir zaman dilimini kapsıyor. O yüzden günlük ya da kısa vadeli volatilite konusunda endişeli değiliz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl