Küresel sermaye piyasaları firması TP ICAP, dijital varlık lisansı aldı

İngiltere merkezli ve Londra Borsası'nda listelenen bir şirket olan TP ICAP, İngiltere Finansal Davranış Otoritesi'nden (FCA) dijital varlık lisansı aldı. Şirket kripto para borsası olarak da hizmet verecek ve sadece kurumsal yatırımcılara yönelik olacak.

Sermaye piyasaları firması TP ICAP, son dönemde kripto para borsalarına karşı sert bir tavır alan ve lisans verme konusunda oldukça zorlayıcı bir kurum olan FCA’den dijital varlık belgesi almayı başardı. TP ICAP, kuracağı yeni kripto para ve dijital varlık borsasını Fusion Digital Assets olarak isimlendirecek.

Kullanıcı varlıkları için Fidelity ile ortaklık

Yeni açılacak olan platform merkeziyetsiz bir kripto varlık borsası olmasının yanı sıra sadece kurumsal yatırımcılara yönelik hizmet verecek. Kullanıcılara ait olan varlıkların korunması için de , dünyaca ünlü varlık yönetim şirketi Fidelity Digital Assets ile ortaklık kuruldu. Şirket, Fidelity dışında başka şirketlerle de ilerleyen dönemlerde anlaşma yapacağını ve çoklu saklama hizmetleri sunacağını duyurdu.

“Geleneksel varlıkların tokenizasyonu artacak”

TP ICAP Group’un dijital varlıklardan sorumlu yöneticisi olan Duncan Trenholme, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kripto para dünyasının bir süredir güvenli bir altyapıya sahip olma konusunda eksik kaldığını ve bu lisansın, şirketin geleneksel yatırımcı grubu için de güven teşkil edeceğini belirtti. Trenholme ayrıca kripto para endüstrisinde yaşanan güvensizlik ortamının bir süre sonra ortadan kalkacağını ve şirketlerin bu yaşananlardan tecrübe kazanarak risk yönetimi yapılabilen, etkin ve otomatize edilmiş bir sisteme geçeceğini dile getirdi. Yönetici bunlara ek olarak, artık geleneksel varlıkların tokenizasyonunu daha fazla göreceğimizi de belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl