Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Londra polisi, 158 milyon dolarlık kripto para ele geçirdi

Londra’da Metropolitan Polis Teşkilatı, kara para aklama suçlarıyla ilişkili olduğu tespit edilen, 114 milyon pound (yaklaşık 158 milyon dolar) değerinde kripto para ele geçirdi. El koymanın varlıkların devriyle ilgili olarak alınan istihbarat üzerine Ekonomik Suçlar Birimi dedektifleri tarafından gerçekleştirildiği bildirildi.

Miktarın, İngiltere’de şimdiye kadar ele geçirilen en büyük kripto para miktarı, küresel olarak da en büyüklerden biri olduğu kaydedildi. Soruşturmanın ise halen sürdüğü belirtildi. Kripto paralara nasıl el konulduğu ve ele geçirilen varlıkların hangi kripto paralardan oluştuğuyla ilgili bir bilgi verilmedi.

Bu ayın başlarında polis, suç faaliyetlerinde kullanılan kripto paraların aktarımlarını durdurmak için daha fazla yetki istemiş, gerekli yasal düzenlemelerin yapılması için yasa değişikliği talep etmişti.

Geçtiğimiz günlerde de Güney Koreli yetkililer, vergi kaçırmakla suçlanan 12 bin vatandaşın 53 milyar wonluk (yaklaşık 47 milyon dolar) kripto parasına el koymuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl