LOOM Coin nedir? Geleceği ve projesi

Loom Network Nedir? Loom Network, Ethereum altyapısında inşa edilmiş, geliştiricilere merkezi olmayan uygulamaları (DApp) büyük ölçekli bir şekilde çalıştırma olanağı sunan yenilikçi bir kripto para platformudur. Loom Network’ün 2017 yılının Ekim ayında piyasaya sürülmesiyle birlikte, akıllı sözleşmelerin yüksek işlem gereksinimlerini daha ekonomik ve etkin bir şekilde yönetme imkanı doğdu diyebiliriz. Loom Network Projesi Loom Network’ün temel amacı, akıllı sözleşmeler için gereken işlem gücünü, yüksek kullanıcı katılımı veya düşük bilgi işlem gereksinimi durumlarında esnek bir şekilde yönetmektir. Böylece, uygulamaların ölçeklenebilirliği daha...

loom coin nedir

Loom Network Nedir?

Loom Network, Ethereum altyapısında inşa edilmiş, geliştiricilere merkezi olmayan uygulamaları (DApp) büyük ölçekli bir şekilde çalıştırma olanağı sunan yenilikçi bir kripto para platformudur.

Loom Network’ün 2017 yılının Ekim ayında piyasaya sürülmesiyle birlikte, akıllı sözleşmelerin yüksek işlem gereksinimlerini daha ekonomik ve etkin bir şekilde yönetme imkanı doğdu diyebiliriz.

Loom Network Projesi

Loom Network’ün temel amacı, akıllı sözleşmeler için gereken işlem gücünü, yüksek kullanıcı katılımı veya düşük bilgi işlem gereksinimi durumlarında esnek bir şekilde yönetmektir.

Böylece, uygulamaların ölçeklenebilirliği daha kolay hale geliyor ve Ethereum blockchain’indeki tıkanıklık ve yavaşlık durumu biraz daha ortadan kaldırılmış oluyor.

Loom Network’ün zincir dışı üçüncü taraf API’larla etkileşime girebilme kapasitesi, Loom Network’ü diğer platformlardan ayıran en önemli özelliklerden biridir.

Bu durum, geliştiricilere daha geniş bir entegrasyon şansı sunarken, aynı zamanda mevcut programlama dillerinde daha rahat bir geliştirme süreci sağlıyor. Evet Loom nedir sorusuna ve Loom network’ün amacını sizlere aktarmaya çalıştık peki LOOM Coin nedir?

LOOM Coin nedir?

LOOM Coin, Loom Network’ün yerel kripto parasıdır. Loom Coin, Loom Network üzerinde yapılan işlemlerin, özellikle akıllı sözleşmelerle ilgili olanların, ödüllendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla kullanılır.

Loom Network’ün sunduğu ölçeklendirme avantajları ve API entegrasyonu, LOOM Coin’in değerini doğrudan etkiler. Geliştiriciler ve kullanıcılar, ağda daha hızlı ve uygun maliyetli işlemler gerçekleştirebilirken, bu işlemler için LOOM Coin kullanılır.

Özetle, LOOM Coin, Loom Network’ün genişleyen ekosistemine ve bu ekosistemde gerçekleştirilen işlemlere entegre bir şekilde işler. Loom token, platformun sağladığı avantajlardan yararlanmak isteyen geliştiriciler ve kullanıcılar için kullanılması gerekli ve vazgeçilmez bir araçtır.

LOOM Coin nasıl çalışır?

Loom Network, Ethereum Solidity uygulamalarının yan zincirler aracılığıyla çalıştırılmasına olanak tanıyan bir “platform hizmeti” olarak tanımlanabilir. Bu yan zincirler, ana Ethereum zincirini yavaşlatmadan ve tıkanmadan DApp’leri büyük ölçekli olarak çalıştırma imkanı sunar.

Bu yan zincirlerin varlığı, uygulamaların kendilerine özel ihtiyaçları ve güvenlik gereksinimleri doğrultusunda özelleştirilebilir fikir birliği mekanizmalarına sahip olabileceği anlamına gelir.

Başka bir deyişle, bir DApp’in belirli bir gereksinimi varsa, Loom Network bu ihtiyaçları karşılamak için yan zinciri özelleştirebilir.

Loom’un temel amacı, Ethereum ağında çalışan merkezi olmayan uygulamaların ölçeklendirilmesini kolaylaştırmak ve hızlandırmaktır.

Bu, Ethereum’un ana ağının sağlamış olduğu güvenliği koruyarak, Delegated Proof of Stake (DPoS) yan zincirlerinin ölçeklenebilirliğini kullanarak DApp’lerin çalıştırılması anlamına gelir.


LOOM Coin Arzı Nedir?

Loom Network’ün kripto parası olan LOOM Coin’in dolaşımdaki toplam arzı şu an için 1.219.425.698 LOOM’dur. Bu verdiğimiz değer, piyasadaki aktif olarak dolaşımda olan LOOM miktarını gösterir. Ancak toplam arz, 1.300.000.000 LOOM’dur. Bu da demek oluyor ki, zamanla piyasaya sürülebilecek en fazla LOOM miktarı bu kadardır.

LOOM Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

LOOM Coin’in tarihindeki en yüksek değerine 04 Mayıs 2018 tarihinde ulaştı. Bu tarihte LOOM Coin’in değeri 0,7745$ idi. O günden bu yana, LOOM’un değeri bu en yüksek seviyesinin %91,27 altında bir performans gösterdi.

LOOM Coin En Düşük Kaçı Gördü?

LOOM Coin’in tarihindeki en düşük değerini ise 13 Mart 2020 tarihinde gördü. Bu tarihte LOOM’un değeri sadece 0,007666$ idi. Ancak bu en düşük değerinden itibaren LOOM, şaşırtıcı bir şekilde %782,07 oranında bir değer artışı yaşadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl