Joseph Lubin: Yaşananlar kripto paraların büyümesini engellemeyecek

Ethereum kurucularından olan Joseph Lubin, açıklamasında, "Kripto paraların değerinde yaşanan daralma, büyümesini engellemeyecek." ifadelerini kullandı.

Ethereum ortak kurucusu ve ConsenSys Inc.’in CEO’su Joseph Lubin, Bloomberg’e verdiği röportajda, son yaşanan kripto para piyasasındaki çöküşün, büyümeye daha fazla engel olmayacağını söyledi.

Kripto para piyasasının geleceği üzerine yapılan tartışmalara Lubin, geçen yıldan bu yana oldukça ciddi olan 6 hayali dalgalanmanın yaşandığını ve her birinin diğerinden daha şiddetli etki yarattığını belirtti. Yaşanan hayali dalgalanmaları şaşırtıcı olarak nitelendiren Lubin, durumun tamamen hayali olduğunu ifade etti ve ekledi:

“Olayları ince eleyip sık dokuduğumuzda bu durumu ‘Grafik üzerindeki kabarcıklar’ diye nitelendirebiliriz. ”

Lubin, mevcut durumun her zaman patlama yaratabileceğini söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Daha derin bir altyapı inşa ediyoruz. Düzeleceğini görüyoruz ve şu an bulunduğu durumun acısını çıkartarak etkileyici bir şekilde kendi potansiyeline ulaşacak. Fiyat artışının ve ekosistemdeki temel altyapının büyümesi ile ekosistemdeki gelişimin büyümesi arasında güçlü bir ilişki olduğunu, bunun da gerçekleşeceğini umut ediyorum. Muhtemelen 8-10 ay içerisinde en fazla büyüme gösteren 2 topluluktan biri olacağız.”

Lubin, şüpheli yatırıcımların oluşmasında etken olanın, gelip geçici borsa tiplerinin varlığından kaynaklandığını ifade etti.

Fiyatların değişkenliğinin kendisini nasıl etkilediği sorusuna ise Lubin, “Yani fiyatlara bakabilir, büyüme planları ve projeleri yapabiliriz ve temel olarak yolumuza devam ediyoruz. Bu beklenmedik değil.” yanıtını verdi.

Dün, Ethereum (ETH) 288 dolar seviyesinde işlem gördü. Altcoin‘in en son 2017 yılının Kasım ayında 300 doların altına düşmüştü. Bu sabahki kayıplar, geçen haftaya göre yüzde 35’e çıktı.

Şu anda ETH, 26 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile günlük olarak yüzde 7 düşüşle 263 dolar civarında işlem görüyor.

→ VENEZUELA’DA KRİPTO PARA İÇİN MERKEZ BANKASI KURULUYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl