LUNA kurucusu Do Kwon, Binance – FTX olayında canlı yayına çıktı

Terra’nın (LUNA) kurucusu Do Kwon, FTT token’ının 2.50 dolara düşmesi ve Binance’in FTX’i satın alma planını duyurmasıyla kripto para piyasalarında yaşanan çalkantının ortasında Twitch’teki kripto odaklı UpOnlyTV kanalına katıldı.

Do Kwon, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından yürütülen kriz yönetimi hakkında, “etkili kriz yönetimi yapmanın kolay olmadığını” söyledi.

Programın sunucuları Do Kwon’a kriz sırasında Bankman-Fried için herhangi bir tavsiyesi olup olmadığını sordu. Terra kurucusu “Bunu iyi yaptığımı düşünmüyorum… Tavsiye için en iyi kişi olduğumu sanmıyorum.” diye cevap verdi.

Do Kwon ayrıca, pek çok insanın Terra’nın 2021’de piyasaya çıktığını düşündüğünü ancak kendisinin 2017’de üzerinde çalışmaya başladığını söyledi.

Bu arada ailesinin Terra’nın çöküşüyle nasıl başa çıktığı sorulan Do Kwon, ailesinin “son derece destekleyici” olduklarını ancak yaşananlardan onların da büyük ölçüde etkilendiğini ifade etti.

Yayın sırasında FTT, 9 dolara ulaştı ve bir sunucu “Do yayındayken sıfıra inmesi harika olurdu” diye bağırdı.

Do Kwon’a ‘teselli’ sözleri: Hapishane o kadar da kötü bir yer değil

Öte yandan, yayına dolandırıcılıktan hüküm giyen ve 7 yıl hapse çarptırılan Martin Shkreli de katıldı. Shkreli, Kwon’a şaşırtıcı bir şekilde, “Hey Do, hapishanenin o kadar da kötü bir yer olmadığını bilmeni isterim.” derken Kwon ise “Bunu öğrendiğim iyi oldu” yanıtını verdi. Do Kwon’un uluslararası polis teşkilatı Interpol’ün arananlar listesinde olduğu biliniyor.

Terra LUNA Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl