Terra LUNA neden yükseliyor? Saatler içinde yüzde 250 artış

Dün Terra Classic'te (LUNC) yaşanan büyük yükselişin ardından aynı artış şimdi de Terra LUNA'ya sıçradı. Güne 2 doların altında başlayan LUNA, 7 dolar sınırına dayandı ve müthiş bir "hype" yakaladı.

Mayıs ayı başındaki çöküşün ardından yeniden yaratılan Terra ekosisteminin coin’i olan LUNA, bugün itibariyle inanılması zor bir yükseliş momentumu yakaladı. LUNA önce sabah saatlerinde bir anda %150’lik yükseliş gösterirken, bir kaç saatlik aranın ardından bu rakam %250 oldu. Güne 2 doların altında başlayan LUNA, haberin yazıldığı 16:00 civarında 7 dolar sınırına dayandı.

1 saatte 7 milyon dolarlık pozisyonlar tasfiye oldu

Volatilitenin ciddi şekilde artmasının ardından ise sadece 1 saat içinde piyasadan 7 milyon dolarlık pozisyon silindi ve tasfiye oldu. Yükselişin ana sebebiyle ilgi henüz bir gelişme ya da açıklama ise bulunmuyor.

LUNC patlamasının hemen ardından geldi

LUNA’daki sert yükselişin, Terra ekosisteminin eski kripto parası olan LUNC’ta dün yaşanan büyük yükselişten sonra gelmesi de dikkat çekiyor. Sadece 1 haftada %100 artan LUNC’taki büyük yükselşin sebebi, sistemdeki yakım ve staking mekanizması ve Gate.io ile Kucoin gibi önemli borsaların bu geliştirmeleri destekleyeceklerini açıklamalarıydı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl