LUNA kurucusunu hapsettirmek isteyen yeni bir meme coin çıkarıldı

Bir kripto para projesi, Terra'nın lideri Do Kwon'a karşılık "JailKwon" adlı bir token piyasaya sürdü. Terra lideri Do Kwon'un kötü şöhretinden faydalanmayı uman projenin arkasındaki ekip bunu bir meme coin olarak tanımlıyor.

Terra’nın büyük çöküşünden aylar sonra, kripto para topluluğu hala Do Kwon’un peşinde. CryptoBriefing‘e göre başarısız blok zincirinin liderine yönelik en son atak, 3 Eylül’de BNB Chain’de piyasaya sürülen ‘JailKwon’ adlı yeni bir kripto para projesinin arkasındaki ekipten geldi.

İlk ‘eğit-kazan’ kripto para birimi

PancakeSwap’te şu anda JKWON kodu altında işlem gören token projesinin 12 sayfalık whitepaper’ına göre; dijital varlık, ilk ‘eğit-kazan’ kripto parası olmayı hedefliyor.

12 sayfalık belgede “Do Kwon, LUNA, [veya] LUNC’u her gördüğünüzde veya duyduğunuzda Jail Kwon token’ı asla aklınızdan çıkmayacak” dendi. Ayrıca Kwon’un kötü şöhretinin token’a ömür boyu “ücretsiz pazarlama ve spontane pump’lar” sağlayacağı da eklendi.

Whitepaper’ı ayrıntılar konusunda son derece zayıf olan proje ironik bir şekilde gelirleri, kripto güvenliği ve piyasa analizi hakkında bire bir eğitim sınıfları sunacağını iddia ediyor.

Neler olmuştu?

Terra, lider Kwon ve Luna Foundation Guard’ın Terra için bir rezerv fonu olarak hareket etmek üzere milyarlarca dolar değerinde Bitcoin biriktirme planı oluşturmasının ardından ivme kazanmıştı. Ancak blok zincirinin algoritmik sabit coin’i UST’nin mayıs ayında dolara olan sabitliğini yitirmesiyle gözden düşmüştü.

Bu olay, Terra’nın LUNA’sının neredeyse sıfıra indiği ve birkaç gün içinde kripto para piyasasından 40 milyar doların üzerinde paranın silindiği bir felaket zincirini tetikledi.

Hem Kwon hem de Terra geliştirme şirketi Terraform Labs, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sayıda davaya konu oldu. Kwon ek olarak, vergi dolandırıcılığı, haraç toplama, yatırımcıları yanıltma ve bir saadet zinciri yürütmekle suçlanıyor.

JailKwon’un teknik incelemesi vaatleri karşılayamayacağını gösteriyor

Tüm övgüye değer niyetlerine rağmen, JailKwon’un zayıf teknik incelemesi, projenin eğitim vaatlerini yerine getirmesinin pek mümkün olmadığını gösteriyor. Diğer çoğu meme coin gibi, ilk hype bittiğinde zarar görebileceği söyleniyor.

CoinGecko verilerine göre, JKWON son 24 saat içinde yüzde 17,8 artış gösterdi. Dogecoin ve Shiba Inu gibi diğer önde gelen meme coin’ler de 2021’de benzer simgesel yükselişler yaşamış ancak piyasa düşüş eğilimine girince onlar da düşüşe geçmişti. DOGE ve SHIB bugün tüm zamanların en yüksek seviyelerinden sırasıyla yüzde 91,4 ve yüzde 85,4 düşüş gösteriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl