LUNA çöküşü de durduramadı: En çok alınan kripto paralar

Kripto para yatırımlarının en çok olduğu ülkelerden biri olan Güney Kore'de, LUNA ve FTX çöküşleri de bu alana olan ilgiyi çok fazla azaltmamış gözüküyor. Ülkede en çok trade edilen ilk 4 kripto para da dikkat çekiyor.

Son dönemde Web3 ve metaverse alanına olan ilginin ciddi şekilde arttığı, hatta birçok devlet kurumunun da bu alana yöneldiği Güney Kore’de yapılan bir kripto para anketinden ilgi çekecek bilgiler orataya çıktı.

Araştırma şirketi Consumer Insight’ın yaptığı ankete göre LUNA ve FTX gibi şirketlerin çöküşüne rağmen kripto para yatırımları devam ediyor. 20 ilâ 69 yaş arasındaki 2 bin kişiden alınan cevaplara göre %18.2’lik bölüm tüm yaşananlara rağmen kripto para alımlarına devam ediyor.

Bitcoin, Ethereum, XRP ve DOGE…

En çok yatırım yapılan kripto paralar arasında %46 ile birinci sırada Bitcoin geliyor. %25.9 ile ikinci sırada Ethereum ve %24.5 ile üçüncü sırada XRP var. DOGE ise %17 ile dördüncü sırada…

Yüzde 72’lik kısım ise hayatında hiç kripto para alımı yapmadığını, yüzde 10’luk bölüm ise geçmişte bu tarz yatırım yaptını ancak şu anda elinde hiç kripto para bulunmadığını dile getirdi.

Kripto para alımı yapanların %25’inden fazlası 30’lu yaşlarında iken, %23’lük bölüm ise 40-49 yaş aralığında yer alıyor. Kripto para alan grubun içindeki yüzde 12’lik kısım ise toplamda 7460 dolardan fazla yatırım yaptıklarını belirttiler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl