Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

LUNA kurucusu, iflas eden bir başka projenin de arkasından çıktı

Terra’nın (LUNA) kurucusu ve Terraform Labs’in CEO’su olan Da Kwon’un geçmişte iflas eden bir başka kripto para projesinin arkasında yer alan isim olduğu öne sürüldü.

CoinDesk‘in haberine göre Kwon, 2020 yılında Ethereum üzerinde piyasaya sürülen algoritmik sabit coin Basis Cash’in takma ad kullanan kurucu ortaklarından biriydi. Bugünkü Do Kwon yerine, “Rick Sanchez” adını kullanıyordu. Basis Cash (BAC) de tıpkı UST gibi algoritmik olarak 1 dolarda sabit olacak şekilde kurgulanmıştı fakat proje başarısız oldu ve dolar paritesinde hedefe ulaşılamadı. 2021’in başlarına gelindiğinde BAC’nin fiyatı 1 doların altına indi, şu anda ise 0.0087 dolarlık fiyatıyla bir cent’in bile altında işlem görüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – LUNA kurucusu Kwon’dan beklenen açıklama geldi

Konuyla ilgili olarak isminin gizli kalması koşuluyla konuşan Basis Cash kurucuları, Do Kwon ve diğer Terraform Labs çalışanlarının Basis Cash projesinin arkasındaki ekip olduğunu doğruladı. Basis Cash’te toplam kilitli değer, 174 milyon dolara kadar çıkmıştı. Terra’da ise bu 30 milyar dolardı. Dolayısıyla Basis Cash’in başarısız olmasının yarattığı etki, UST’ye göre çok daha azdı.

1 dolar olması gerekirken bugün 0.22 dolara kadar düşen UST, akşam saatlerinde önemli ölçüde toparlandı. UST, TSİ 20.00 civarında 0.6980 dolara çıktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl