LUNA kurucusu Kwon’dan kırmızı bülten kararı sonrası açıklama

Terra'nın kurucusu Do Kwon, Interpol'ün kırmızı bülten kararı çıkarmasının ardından "Saklanma çabam yok." dedi ve günlük yaşantısına devam ettiğini ifade etti.

Terra’nın kurucusu Do Kwon, Interpol’ün hakkında kırmızı bülten çıkarmasının ardından açıklama yaptı.

Kwon, kendisine yöneltilen “Nerede saklanıyorsun?” sorusu üzerine, oturma odasında kod yazmaya devam ettiğini, saklanmak için hiçbir çaba sarf etmediğini ifade etti.

“Saklanma çabam yok”

Kwon, “Daha önce de dediğim gibi, saklanmak için hiçbir çaba sarf etmiyorum. Yürüyüş yapıyor, alışveriş merkezlerine gidiyorum.” dedi.

Güney Koreli yetkililer, bugün uluslararası polis teşkilatı Interpol’ün dünya çapındaki kolluk kuvvetlerinden Kwon’un bulunup tutuklanmasını talep ettiğini bildirdiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Binance’ten LUNC yakım kararı

Kwon, kendi oluşturduğu ve 40 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşan kripto paranın piyasadan tamamen silinmesiyle ilgili suçlamalarla karşı karşıya. Kwon ve onunla beraber hareket eden beş kişi, Güney Kore tarafından sermaye piyasası yasalarını ihlal etmek de dahil olmak üzere çeşitli suçlardan aranıyor.

Olayların ardından Singapur’a taşındığı söylenen Kwon’un bu ülkede de olmadığı Singapurlu yetkililer tarafından açıklanmıştı. Terra kurucusunun şu anda nerede olduğu bilinmiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl