Terra’nın (LUNA) kurucusu Do Kwon, Singapurlu yetkililerin “ülkede değil” açıklamasına yanıt verdi. Güney Koreli Kwon, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kaçak değilim. İletişim kurmak isteyen herhangi bir devlet kurumuyla iş birliği içerisinde çalışmaya hazırız ve saklayacak hiçbir şeyimiz yok.” ifadelerini kullandı.

Güney Koreli yetkililer tarafından aranan Kwon, ayrıca birden fazla yargı alanında savunma yaptıklarını ve birkaç ay içinde gerçeği ortaya çıkarmak için sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

Tutuklama kararı çıktı, pasaportu iptal edildi

Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de Kwon’un tutuklanması için mahkeme kararı çıkarılmıştı. Terra kurucusunun pasaportu da yetkili makamlar tarafından iptal edilmişti.

Mayıs ayında, Terra’nın ABD Dolarına eşit olması gereken sabit coin’i UST’nin 1 doların altına düşmesi, LUNA’yı uçuruma sürükledi. Bu da beraberinde piyasada büyük bir satış dalgasını tetikledi. Sonucunda yaklaşık 40 milyar dolarlık bir varlık adeta buhar oldu. Kwon, verdiği bir röportajda, sistemin çökeceğini aklına hiç getirmediğini söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl