LUNA stake eden Hashed kaybı doğruladı: 3 milyar dolar!

Girişim sermayesi şirketi Hashed, Terra LUNA çöküşündeki kaybının 3 milyar dolar olduğunu duyurdu. Açıklama şirket CEO'su Simon Seojoon Kim tarafından Bloomberg'e yapılırken, 30 milyon LUNA token kaybedildiği ve zararın 3 milyar dolar olduğu belirtildi.

Kripto para girişim sermayesi şirketi Hashed, Terra LUNA çöküşünden 3 milyar dolar kaybı olduğunu resmen duyurdu. Açıklama ise şirket ortaklarından ve CEO Simon Seojoon Kim tarafından yapıldı.

“Erken dönemde almıştık”

ABD finans sektörünün dev ismi Bloomberg’e bir röportaj veren Simon Seojoon Kim, Terra LUNA projesinin erken döneminde 30 milyon LUNA aldıklarını ve stake ettiklerini belirtti. LUNA’nın Nisan ayında zirve yapmasıyla birlikte, stake edilen token değerinin ise 3.6 milyar dolara kadar çıktığını söyleyen Hashed CEO’su, tüm yaşananlara rağmen ise kripto para endüstrisinden hiçbir şekilde soğumadıklarını ve umutlarını kaybetmediklerini belirtti.

Hatırlanacağı üzere LUNA krizinin ardından birçok şirketin stake işlemleri yaptığı belirtilmiş, Hashed için de 50 milyon LUNA stake’i içinde bulunduğuna ve zararın da 3.5 milyar dolar olduğuna dair haberler çıkmıştı. CEO’nun açıklamasıyla da böylece rakamların önemli bölümünün doğru olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Seojoon Kim ayrıca 2023’ün ilk yarısında da önemli bir yatırım almayı plânladıklarını belirtti ancak rakam vermedi. Şirket şu ana kadar iki yatırım turunda toplamda 320 milyon dolar topladı.

Hatırlanacağı üzere LUNA/UST bazlı bir sistem olan Terra LUNA, 7 Mayıs günü UST’nin dolara olan dengesinin bozulmasıyla çökmeye başlamış ve sadece birkaç gün içinde 80 dolardan 1 doların altına inmişti.

Terraform Labs şirketi de, 1 dolara olan dengeyi tekrardan yakalayabilmek için 80 bin adet Bitcoin satışı yapmış ancak başarılı olamamıştı. Yaşananlar, kripto para endüstrisinin en büyük çöküşlerinden biri olarak tarihe geçmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl