LUNC neden yükseliyor? 1 günde %100 artış

Terra Classic'te (LUNC) geliştiriciler, yeni özellikler üzerinde çalışırken token fiyatı ise son bir günde yüzde 100'ün üzerinde, son bir haftada da yüzde 250 oranında artış yaşadı.

Terra’daki (LUNA) büyük çöküşün ardından, ekibin yeni bir blok zinciri oluşturma kararıyla birlikte Terra Classic (LUNC) adını alan eski token, bugünlerde çarpıcı fiyat artışıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Binance, KuCoin, Gate, Kraken ve FTX gibi büyük borsalarda işlem gören LUNC, son 24 saatte yüzde 100’ün üzerinde yükseldi. Bu yükseliş, LUNC’nin fiyatını 0.00034 dolara kadar taşıdı. LUNC, son bir haftada ise yaklaşık yüzde 250 oranında değer kazandı.

Terra Classic’de son gelişmeler

Terra Classic geliştiricileri, son zamanlarda staking ve token yakma gibi mekanizmaların entegrasyonuyla ilgileniyor. LUNC staking’i yakın zaman önce başladı ve yatırımcılar, şimdiye dek 500 milyar LUNC stake etti. Bu miktar, toplam arzın yüzde 7’sine denk geliyor.

Tüm işlemlerde %1.2’lik token yakılacak

Öte yandan Terra Classic’de tüm işlemlerde miktarın yüzde 1.2’sinin yakılacağı yeni bir mekanizma da önümüzdeki günlerde devreye alınmak üzere.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl