LUNC ve USTC’deki yakım oranı düştü: Terra Classic topluluğu teklifi onayladı

Terra Classic topluluğu 5234 numaralı teklifi onayladı ve ağdaki işlemler üzerinden alınan ücretlerin %1.2'lik yakım oranı %0.2'ye düşürüldü. Binance de yaptığı açıklamayla bugün itibariyle yeni kurallara uygun yakım mekanizmasına geçileceğini belirtti.

Mayıs ayındaki Terra LUNA çöküşünün ardından Terra Classic olarak adlandırılan ağın kendi topluluğu her geçen gün daha da büyürken, kısa süre önce getirilen yakım mekanizmasında ise değişikliğe gidildi.

Terra Classic topluluğu 5234 numaralı teklifi kabule tti ve zincir üstü işlemlerde alınan ücretlerin %0.2’sinin yakılması önerisi kabul edildi. Bu oran şu ana kadar %1.2’ydi.

Yakım mekanizmasının konuşulduğu ilk günlerde bu duruma destek vermeyen ancak daha sonra LUNC topluluğundan gelen tepkilerle kararından dönen Binance de yaptığı açıklama ile LUNC ve USTC’deki yeni yakım oranına geçişin bugün TSİ 15.50 civarında yapılacağını duyurdu.

Toplulukta soru işaretleri var

Yeni yakım mekanizmasının olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğu ise topluluk tarafından net şekilde anlaşılamadı. Bazı kullanıcılar, yakımların artık daha az ya da yavaş olacağını belirtirken bazıları ise bu son teklifin olumlu olduğunu söyledi.

Değişikliğin olumlu olduğunu belirtenler, daha az yakımın daha az vergi oranı demek olduğunu ve bunun da zincir üstü hacmi artıracağını ifade edip, böylece daha çok borsa ve platformun zincire dahil olacağını aktardılar. Daha fazla zincir üstü katılımın daha fazla yakım getireceği düşünülüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl