Luno borsası yöneticisinden Bitcoin için 85 bin dolar tahmini

Ekim ayının başlamasıyla birlikte müthiş bir yükseliş rallisi başlatan ve 43 bin dolar seviyesinden kısa sürede 57 bin dolar civarına gelen Bitcoin'de yükseliş ve boğa sezonu beklentileri de iyice artmaya başladı. Luno borsası yöneticisi olan Vijay Ayyar, en büyük kripto paranın kısa vadede 50 bin doların üzerinde tutunması durumunda 85 bin dolara yükselebileceğini söyledi.

bitcoin

1 Ekim’de 43 bin dolar olan, dün ise 57 bin dolar seviyesini geçerek yükselişini sürdüren Bitcoin’in nereye kadar çıkacağı merakla beklenirken, boğa piyasası yorumları gelmeye de devam ediyor.

Luno borsasının Asya-Pasifik bölgesi yöneticisi olan Vijay Ayyar, Bloomberg’e yaptığı açıklamada en büyük kripto paranın, kısa vadede 50 bin doların üzerinde tutunmayı başarması durumunda 85 bin dolarlık fiyata ulaşabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Bloomberg de konuyla ilgili web sitesinden bir grafik paylaştı ve gösterilen ters omuz-baş-omuz modeliyle BTC’nin 79 bin dolar seviyesine kadar gidebileceği gösterildi.

McGlone’un beklentisi 100 bin dolar

Bilindiği üzere Bloomberg’in başarılı stratejisti Mike McGlone da uzun süredir sene sonu için 100 bin dolarlık tahminde bulunan kişiler arasında yer alıyor. McGlone, Bitcoin’in 30 bin doalra düştüğü yaz aylarında bile en büyük kripto paranın 100 bin dolara çıkma ihtimalinin, 20 bin dolara düşme ihtimalidne çok daha fazla olduğunu belirtiyordu. McGlone, Bitcoin konusunda dün attığı tweet’te de, borç tehlikesi ve Bitcoin sistemine olan güven sebebiyle en büyğk kripto paranın 4. çeyrekte daha önce görülmemiş bir aşamaya geçebileceğini söyledi.

Haberin yazıldığı dakikalarda 57 bin dolar civarında işlem gören Bitcoin’in piyasa değeri ise 1 trilyon 71 milyar dolardan işlem görüyor.

Vijar Ayyar’ın yönetici olduğu Luno Borsası da, kısa süre önce Grayscale’in de sahibi olan Digital Currency Group tarafından satın alınmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl