Madenciler borsalara Bitcoin taşıyor: 5 yılın rekoru geldi

2022'de rekor seviyede Bitcoin satışı yapan ve birçoğu iflasın eşiğine gelen madencilik şirketleri son 1 haftada önemli miktarlarda BTC'yi borsalara taşıdılar. Glassnode'a göre bu transferler son 5 yılın da en büyük rakamı oldu.

Zincir üstü veri platformu Glassnode, geçtiğimiz hafta borsalara madenciler tarafından taşınan Bitcoin sayısının son 5 yıldaki herhangi bir zamandan çok daha fazla olduğunu belirtti.

Blok zinciri analiz firması, BTC madencilerinin transferlerindeki 7 günlük hareketli ortalamanın saatlik grafiğinin 55 bin 68 BTC ile son 5 yılın rekorunu kırdığını belirtti.

Şirketin verdiği bir başka detaya göre, bu madencilik firmaları borsalara taşıdıkları Bitcoin’lere rağmen ellerinde şu anda yaklaşık 1.82 milyon Bitcoin tutuyorlar.

Madencilerin rezervlerinde bu ay başı yaşanan önemli yükseliş de dikkat çekmişti. 31 Mayıs günü 1.836 milyon olan rezervler, 2 Haziran itibarıyla 1.845 milyon adet BTC’ye çıkmıştı. SEC’nin Coinbase ve Binance borsalarına açtığı davaların ardından ise bu rakamda azalma görülmüştü.

Hatırlanacağı üzere Glassnode 11 Haziran’da yayımladığı bir raporda da madencilerin “çok büyük miktarlarda” BTC’yi borsalara taşıdğıını belirtmişti.

Öte yandan madencilerin borsalara taşıdıkları Bitcoin’lere rağmen, borsalardaki BTC bakiyesi ise son 3 ayın dibini gördü! Çıkışların girişleri geçmesi nedeniyle borsalardaki BTC sayısı 2.28 milyon adet civarı oldu.

Bitcoin’lerin borsalara taşınması bireylerin ya da kurumların anlık satış gereksiniminde hızlı hareket etmelerini sağlıyor. İleriki dönemde satış yapmayı düşünenler de yine varlıklarını önceden borsalara taşımayı düşünebiliyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl