Madenciler, ralliyi değerlendirdi ve 6 bin Bitcoin sattı!

Mayıs ayında başlayan büyük düşüş furyasıyla birlikte Bitcoin satışlarına yönelen madencilik şirketleri, son haftalardaki yükselişi de kârla değerlendirmeyi başardılar. Zincir üstü veri analiz şirketi CryptoQuant'ın bir analisti madencilerin son 2 haftada 5925 BTC sattığını belirtti.

Bitcoin bu sabah saatleri itibariyle önemli bir düşüş hareketi içine girerken, son aylarda önemli BTC satışı yapan madencilerin iki haftalık zaman içinde bir kez daha bu yola başvurdukları görülüyor.

Zincir üstü veri analiz şirketi CryptoQuant analisti Ali Martinez, bugün Twitter hesbaından Bitcoin madencilik şirketlerinin son 2 haftalık süreçte 5925 BTC sattıklarını belirtti. Satış değeri şu anki fiyatla 127 milyon dolara denk geliyor ancak madenciler böyle bir düşüş öncesi satış yapmayı ve muhtemel bir kayıptan kurtulmayı da başarımış gözüküyorlar.

Haziran ve Temmuz başı çekiyor

Ancak bu şirketlerin satışlarının en çok olduğu dönem ise Haziran ve Temmuz ayları. Madencilik şirketleri Haziran ayında toplamda 14 bin 600, Temmuz’da ise 6 binden fazla BTC satışı yapmışlardı. Şirketlerin çoğu satışları çeyrek kazanç raporlarında açıklarlarken, sebep olarak ise operasyonel giderler ve borç ödemelerini göstermişlerdi. Haziran ayında en çok BTC satan şirket ise 4279 Bitcoin ile madencilik şirketi HIVE Blockchain olmuştu.

Haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 21 bin 400 dolar civarında işlem gören Bitcoin’de gidişatın ne yönde olacağı konusu uzun süredir tartışılırken, uzmanlar dibin daha da derinlerde olabileceğine ilişkin yorumlar yapıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl