150 megawatt’lık kaçak elektrik kullanan Bitcoin madencisi tutuklandı

Çinli bir adam, Bitcoin madencilik operasyonunu finanse etmek için elektrik çalmaya teşebbüs ettikten sonra kendisini tutuklanmış buldu.

Çinli bir adam, Bitcoin madencilik operasyonunu finanse etmek için elektrik çalmaya teşebbüs ettikten sonra kendisini tutuklanmış buldu.

Soyadı “Ma” olarak bilinen şüpheli, ülkenin Anhui eyaletinde 200 bilgisayar üzerinden Bitcoin ve Ethereum çıkarmıştı ancak bunların hepsine, polis tarafından madencinin tutuklanması üzerine el konuldu.

Yerel medya kuruluşu Xinhua’nın olaylarla ilgili aktardığı bilgilere göre şüpheli toplamda, 150 megawatt (Türkiye’de dört kişilik 50 ailenin yıllık elektrik tüketimine eş değer) elektrik çaldı.

Kaynaklara göre Ma, geçtiğimiz yılın Nisan ayında donanımı satın alırken önemli madencilik işlemlerini yürütmek için güç maliyetleri hakkında hiçbir fikre sahip değildi. Daha sonra tüketimin günlük 6 bin yuan (930 dolar) olduğu ortaya çıktı.

Yerel şebekenin anormal elektrik kullanımını bildirmesi üzerine polis alarma geçti. Polis, şüpheli kripto para madenciliği operasyonu için elektrik sayacının kısa devre yaptığını tespit etti ki bu muhtemelen elektrik faturasını atlatmak için bir girişimdi.

Çin hükümeti, son aylarda madencilik sektörüyle ilgili sert önlemler alıyor.

→ TRON ÇOK YAKINDA 1 MİLYAR ADET TRX YAKACAK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl