Son bir ayda 2 kat artan token, Binance listesine girince tartışma başladı

Binance'in bugün Innovation Zone adlı platformunda listelediği Magic token'ın son 1 ayda 2 kat artması ve son bir haftada birçok balina hesap tarafından alınması tartışma yarattı.

Kasım ayı boyunca bir balinanın ciddi şekilde MAGIC token almasının ardından Binance borsasının Innovation Zone platformunda bu token’ı listelemesi soru işaretleri yarattı.

Dakikalar sonra Binance duyurusu geldi

Zincir üstü veri platformu Nansen’in paylaşımına göre MAGIC son 1 ayda 2 kat arttı ve Arbitrum üzerinde ciddi bir alıcı kitlesi buldu. Özellikle 190416.eth adlı adresin yaptığı 800 bin dolarlık alım dikkat çekerken, bu balinanın alımlarının çoğu son 1 haftada oldu. Nansen’in bilgileri paylaşmasından sadece birkaç dakika sonra ise Binance, MAGIC token Innovation Zone listelemesini duyurdu.

Aşağıdaki görselde de görüldüğü gibi son dönemde MAGIC token alımı yapan kişi ya da hesap sayısı hiç de az değil. Dolayısıyla 190416.eth hesabı dışında da birçok adres, 6 haneli alımlar yapmış. Uzmanlar bu durumun bir “insider trading” ihtimalini düşürdüğünü ve Binance’in listelemesinin, ilgi odaklı bir sonuç olabileceğini belirtiyorlar.

Coinbase borsasının da 7 Aralık’ta MAGIC token için Arbitrum ağı (Arbitrum ERC-20) desteği sağladığı görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl