Mahkeme talep etti, Celsius müşterilerin isim ve işlem geçmişini açıkladı

İflas mahkemesi devam eden Celsius şirketi, mahkemenin talebi üzerine platform üzerinde işlem yapanların isimlerini ve işlem geçmişlerini açıkladı. Bu durum bilgilerinin gizli kalmasını isteyen birçok kullanıcının kripto para cüzdanlarının da tanımlanmasına sebep olabilir.

12 Haziran’da platformdan çekim işlemlerini durdurmasının ardından Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Celsius, iflas mahkemesinin talebi üzerine platform üzerindeki kişilerin isimlerini ve işlem bilgilerini mahkeme heyetiyle paylaştı.

“Gizli kalsın” talebine ret

Son duruşmalarda Celsius’un bu konuda kişisel bilgilerin gizli kalması yönünde bir talepte bulunduğu ancak hakimin bu talebi reddettiği belirtildi. Hakim, ret kararı vermesinin sebebini ise iflas davalarında sürekli olarak bu tür bilgilerin talep edilmesi olarak açıkladı.

Toplamda 18.6 gigabyte’lık ve 14 bin sayfalık olan kullanıcı verileri işlem meblağları ve zamanlarını da içeriyor. Bu durum herhangi birinin, ismi geçen kullanıcıların daha önce işlem yaptıkları anonim kripto para cüzdanlarını da tespit etmesine neden olabilir.

Bu kişilerin kripto para olarak tuttukları varlıklarının değerleri de bu sayede dışarıdan tespit edilebilir. Dolayısıyla elinde ciddi meblağlarda kripto para bulunduran kişilerin kim oldukları da görülebilecek. Ev adresleri bilgiler içinde yer almasa da, isimlere ulaştıktan sonra adres bulmak da çok daha kolay hale gelecek.

Dün ortaya çıkan dava dosyalarında CEO Alex Mashinsky’nin de dahil olduğu 3 üst düzey yöneticinin Mayıs ile Haziran aylarında toplamda 30 milyon dolara kadar kripto parayı platformdan çektikleri bilgisi yer almıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl