Mahkeme Three Arrows Capital’ın iflasına karar verdi

Sonunda beklenen oldu ve kripto paralardaki değer kayıplarından ciddi şekilde etkilenen Three Arrows Capital şirketi için Britanya Virjin Adaları'ndaki bir mahkeme iflas kararı verdi. İngiliz medyasının verdiği habere göre karar 27 Haziran'da verildi.

three-arrows-capital

Önce LUNA/UST çöküşü daha sonra ise Celsius’taki likidite sorunlarından ötürü yatırım yaptığı varlıklarda çok ciddi değer kaybı olan Three Arrows Capital serbest yatırım fonu için tasfiye kararı verildi.

İngiliz medyasından Sky News’ün son dakika olarak verdiği habere göre; Singapur merkezli Three Arrows Capital için Britanya Virjin Adaları’ndaki bir mahkeme iflas kararı verdi. Sky News haberde ayrıca, 3AC ortağı olan Virjin Adaları merkezli Teneo Restructuring şirketinin tasfiye konusunda sorumluluğu eline almak üzere hazırlıklara başladığını belirtti.

Alacaklılar konusunda gelişme yok

Konuyla ilgili özel bilgisi olduğu belirtilen kişilere dayandırılan haberde ayrıca, mahkeme kararının 27 Haziran’da verildiği ve 3AC’den alacaklı olan şirketler konusunda ise mahkemeden bir karar çıkmadığı, bu konuda sürecin nasıl işleyeceğinin henüz netliğe kavuşmadığı yazıldı. Pazartesi günü de, zor şartlarda olan bir başka kripto odaklı firma Voyager Digital, 3AC’den alacaklarını elde edemediği gerekçesiyle şirkete bir temerrüt bildirimi gönderdiğini açıklamıştı.3AC’nin, Voyager Dgital’a 15 bin 250 adet BTC ve 350 milyon dolarlık da USDC ödemesi yapması gerekiyordu.

Three Arrows kurucularından olan Kyle Davies de geçtiğimiz günlerde, varlık satışı da dahil olmak üzere, alacaklılarla birçok konuda görüşmelere devam ettiklerini belirtmişti. Bu görüşmelerin hangi şirketlerle ve hangi aşamada olduğu konusu ise belirsizliğini koruyor. Fonun bir başka kurucusu olan Su Zhu da yine sessizliğini korumaya devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl