MakerDAO kurucusu: Curve olayı, boğadan önceki son çöküş olabilir

Merkeziyetsiz borsa Curve Finance’in yaşadığı hack saldırısının yankıları sürerken MakerDAO’nun kurucu ortağı Rune Christensen, Curve protokolündeki yaşananların belki de boğa sezonunun başlamasından önceki son çöküşe işaret edebileceğini savunuyor.

Christensen, Twitter gönderisinde, mevcut durumun, ilk bakışta bir “bitiş anı” olarak görünmesine rağmen, piyasa döngüsü bağlamında “Kara Perşembe” olarak bilinen tarihi olaya benzer olabileceğini de ifade etti. Christensen, “Curve, hack’leniyor. Ekosistem, batık borç ve tasfiye riski altında. Bu bir son gibi görünebilir fakat belki de bu sadece bir Kara Perşembe döngüsü, yani her şeyin 100 kat daha güçlü bir şekilde geri döndüğü boğa piyasasından önceki son çöküştür.” ifadelerini kullandı.

DeFi protokolü Curve Finance, Vyper kodlama dilinin versiyonlarını kullanan akıllı sözleşmelerdeki bir hata nedeniyle likidite havuzlarından birkaçına yapılan siber saldırıyla sarsıldı. Saldırganlar, yeniden giriş (re-entrancy) açığının bir sonucu olarak Vyper sözleşmelerini kullanarak birkaç sabit coin havuzunu boşalttı ve 24 milyon dolar elde ettiler.

Blok zinciri alanındaki bazı önemli isimler, Twitter’da bu açığın uzun vadeli etkilerini anlattı.

“Korkunç bir talihsizlik”

Aave’nin kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov da Twitter’da Curve’ün başına gelenlere ilişkin yorum yaptı.

Kulechov, önceki gün yaşanan olayların Curve ve DeFi sektörü için korkunç bir talihsizlik olduğunu ifade etti. Curve’deki ekibi överek “Curve’ün ekibi bu alandaki en iyilerden biri ve bu yüzden sonunda başarılı olmalarını bekliyorum.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl