MakerDAO kurucu ortağı okyanusta boğuldu: CIA ve Mossad tweet’i soru işareti yarattı

En büyük merkeziyetsiz finans protokollerinden biri olan MakerDAO'nun kurucularından Nicolai Arcadie Muchgian, Kosta Rika'da esrarengiz şekilde hayatını kaybetti. Muchigan'ın tehlikeli akıntılarıyla bilinen Karayip Denizi'nde boğulduğu iddia edilirken, son attığı "Mossad, CIA ve bazı pedofili zenginleri bana şantaj yapıyor. Bana işkence yapacaklar" tweet'i ise soru işaretlerini ciddi şekilde artırıyor.

MakerDAO’nun kurucu ortaklarından biri olmasının yanında DAI sabit coin’inin bir fork’u olan RAI’nin de yaratıcısı olan Nicolai Arcadie Muchgian beklenmedik ve soru işaretleri yaratacak bir şekilde hayatını kaybetti.

“Boğuldu” deniliyor ama…

Kosta Rika’da yaşayan Muchgian’ın son ülkenin en tehlikeli sahillerinden biri olan Condado kumsalında boğularak hayatını kaybettiği belirtiliyor. Condado sularının altındaki akıntıların çok sert olduğu ve daha önce de bu bölgede birçok benzer ölüm olaylarının yaşandığı kaydedilirken, 29 yaşındaki geliştiricinin son attığı tweet ise vefat üzerinde büyük soru işaretleri yaratıyor.

“CIA, Mossad ve pedofili elitleri tuzak kuruyor”

Muchigan’ın 28 Ekim günü attığı tweet’te ABD ve İsrail’in dünyaca ünlü istihbarat servisleri CIA ve Mossad’ın kendisine tuzak kurduğuna yönelik tweet’i ölümünden sonra daha çok konuşulmaya başlandı. Muchigan tweet’inde şunları söylemişti:

“CIA ve Mossad ile bazı pedofili elitleri seks ticareti tuzağı hazırlıyorlar. Porto Riko ve Karayip Adaları bölgesinde şantaj yoluyla bunu yapıyorlar. Ajan olan eski kız arkadaşımın bana verdiği bir laptop üzerinden bana suçlamalar getirecekler. Bana ölümüne işkence edecekler”

Aynı bölgede bir Bitcoin’ci daha hayatını kaybetmişti

Yaklaşık 15 ay önce de bir dönemin tanınan Bitcoin yatırımcılarından Mircea Popescu da aynı bölgede boğularak hayatını kaybetmişti. 2016’ya kadar sektörde aktif olan Popescu daha sonra ise sosyal medyadan uzaklaşmıştı. Muchigan ise Popescu’nun aksine, çok fazla gözönünde bulunmayı sevmeyen bir karaktere sahipti.

McAfee’yi hatırlattı

2020 yılında İstanbul’a gelmek üzereyken İspanya’da tutuklanan ve ABD’ye iade edilmek üzere cezaevine konulan eski yazılımcı ve kripto para yatırımcısı John McAfee de 2019 yılındaki bir tweet’inde “Eğer intihar ettiğimi duyarsanız bilin ki öldürülmüşümdür.” demişti. McAfee’nin ölümü de şüphe uyandıran en büyük vefat olaylarından biri olmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl