Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, Malezya’da yasallaştırılıyor mu? Merkez bankası, düzenlemelere başladı

Çin’in Bitcoin’i engelleme girişimlerine karşın diğer ülkeler Bitcoin ve dijital para birimlerine daha açık hale geliyor. Malezya merkez bankasının yöneticisi Tan Sri Muhammed Ibrahim, bir sempozyumda yaptığı açıklamada, Malezya’nın Bitcoin’e yakın bir zamanda kapılarını açabileceğinin sinyalini verdi. Malezya merkez bankasının dijital para birimleri üzerine çalışmakta olduğunu belirten Ibrahim, şunları söyledi: “Yıl sonundan önce dijital para birimleriyle ilgili birtakım talimatlar çıkarmayı umuyoruz. Özellikle para aklama ve terörün finansmanı ile ilgili olanlar… Bu sektöre katılmak isteyenler için açık ve net kuralların bulunduğundan...

Çin’in Bitcoin’i engelleme girişimlerine karşın diğer ülkeler Bitcoin ve dijital para birimlerine daha açık hale geliyor.

Malezya merkez bankasının yöneticisi Tan Sri Muhammed Ibrahim, bir sempozyumda yaptığı açıklamada, Malezya’nın Bitcoin’e yakın bir zamanda kapılarını açabileceğinin sinyalini verdi.

Malezya merkez bankasının dijital para birimleri üzerine çalışmakta olduğunu belirten Ibrahim, şunları söyledi:

“Yıl sonundan önce dijital para birimleriyle ilgili birtakım talimatlar çıkarmayı umuyoruz. Özellikle para aklama ve terörün finansmanı ile ilgili olanlar… Bu sektöre katılmak isteyenler için açık ve net kuralların bulunduğundan emin olmak istiyoruz.”

Malezya‘da hükümetin Bitcoin‘i yasallaştırmayı planladığı, kanuni düzenlemelerin yürürlülüğe girmesinin ardından ülke vatandaşlarının dijital para birimi pazarına yasal olarak katılmasına izin verileceği iddia ediliyor.

Malezya’da Bitcoin’in yasallaştırılması, ülkeye yeni ve büyük bir yatırım kitlesinin yerleşmesini sağlayacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl