Malezya’da bakanlıktan “Kripto paraları yasal ödeme aracı yapın” çağrısı

Kripto para adaptasyonunun yoğun şekilde yaşandığı Güney Asya bölgesinin önemli ülkelerinden Malezya'da İletişim ve Multimedya Bakanlığı'ndan kripto paraların ödemeler konusunda yasallaşması yönünde önemli açıklamalar geldi. Bakan yardımcısı "Hükumetin kripto paraların ödemelerde kullanımına izin vermesini ve gençliğin bu endüstriye katılımını artırmayı umuyoruz" dedi.

Hindistan, Pakistan, Singapur, Vietnam gibi Uzakdoğu ve Güney Asya ülkelerinde son dönemde ciddi bir kripto para benimsenmesi olduğu bilinirken, 2000’li yılların başından itibaren ekonomik büyümesiyle adından söz ettiren bölge ülkelerinden Malezya’da da hükumete kripto paralara izin verme çağrısı yapıldı.

İletişim ve Multimedya Bakanlığı’ndan, bakan yardımcısı Zahidi Zainul Abidin, kendisine sorulan hükumetin NFT’lere karşı duruşunun nasıl olduğu sorusuna çok daha genel bir cevap verdi. Bakan yardımcısı kripto paraların yasallaşması gerektiğini belirtip şu ifadeleri kullandı:

“Hükumetin kripto paraların ödemelerde kullanımına izin vermesini umuyoruz. Bu sayede gençliğin de bu sektöre katılımını artırabiliriz, onlara yardımcı olabiliriz. Kripto para regülasyonu merkez bankası ve menkul kıymetler komisyonunun iradesinde olan bir konudur”

Asya’nın ekonomik güç bakımından en önemli ülkelerinden olan Malezya’da kripto paralarla ödeme yapmak şu anda yasak ancak bakanlığın bu konuyu mutlaka hükümetin karşısına çıkarmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Kripto para yatırımlarıyla bilinen Singapur merkezli şirket Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu da, Malezyalı bakanın konuşmasını kendi Twitter hesabından paylaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl