Maliye bakanının görevden alındığı İngiltere’de olan sabit coin yasasına oldu!

Vergi indirimleri uygulaması ve tartışmalarının maliye bakanının görevden alınmasına neden olduğu İngiltere'de gelecek Çarşamba Avam Kamarası'nda tartışılması beklenen sabit coin yasasının akıbeti de belirsiz...

İngiltere’de vergi indirimlerinin gelmesiyle bir anda ortaya çıkan karmaşa ülkenin maliye bakanı Kwarteng’in görevden alınmasıyla sonuçlandı.

Çarşamba günü alt meclise geliyordu

Kwarteng, bir önceki maliye bakanı Richi Sunak kadar olmasa da, dijital dünyaya ve kripto paralara olumlu bakan bir kafa yapısına sahipti. İlk kez Nisan ayında telaffuz edilen ve sabit coin ödemelerini yasal bir çerçeveye alacak olan yasa tasarısı ise Çarşamba günü ilk kez alt meclis olan Avam Kamarası’nda tartışmaya açılacaktı.

Yeni bakan da teknoloji destekçisi…

Öte yandan Liz Truss’ın Kwarteng’i görevden almasından saatler sonra ise yeni maliye bakanı belli oldu. Görev eski dışişleri bakanı Jeremy Hunt’a verildi. Hunt da aslında teknoloji destekçisi politikacılardan ancak kripto paralar hakkındaki fikirleri ise tam bilinmiyor.

Hunt 2019’da Boris Johnson’a karşı da Muhafazakar Parti liderliği yarışı vermiş ancak kaybetmişti. O dönemki konuşmalarında Hunt, Birleşik Krallık’ı yeni Silikon Vadisi yapmak istediğini belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl