Binance ile Malta Menkul Kıymetler Borsası yeni bir borsa kuruyor

Malta Menkul Kıymetler Borsası’nın yan kuruluşu MSX PLC, Salı günü Kripto Para Borsası Binance ile yeni kurulacak bir dijital borsa için anlaşmaya vardı.

Malta Menkul Kıymetler Borsası’nın fintech ve dijital varlık iştiraki MSX PLC, 11 Eylül’de yeni bir menkul kıymet token’ları borsası açabilmek için kripto para borsası Binance ile Mutabakat Zaptı imzaladı. Bu sayede yeni kurulacak bir dijital borsanın temelleri atılmış oldu.

Malta Menkul Kıymetler Borsası’nın yayınladığı basın bülteninde, 26 yıllık geçmişe dayanan bir tarihlerinin olduğunun altını çizilerek yapılan anlaşmanın dinamizm kazandıracağını ve Binance‘i tercih etmelerinin nedeni olarak da uluslararası kapsamda işi yaygınlaştırmak olduğu vurgulandı.

Daha önce bildirildiği gibi Binance sürekli olarak kendisine ‘Blockchain Island’ takma adını kazandıran Malta’da faaliyetlerini genişletiyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla ilgili, “Malta, Blockchain teknolojisi için global bir merkez haline gelmiştir. Ortaklık, Binance ve MSX’e menkul kıymet token’ları aracılığıyla Blockchain teknolojisinde geleneksel finansal varlıklara ev sahipliği yapma olanağı tanıyacak.” açıklamalarında bulundu.

Malta Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Joe Portelli, yapılan anlaşma için, “Girişim, Malta finans sektörünün sınırlarını zorlamak ve geliştirmek için yeni bir pazar fırsatı sunuyor.” dedi.

Binance, aylar önce Japonya’daki mali yetkililerinden kayıt dışı statüsü hakkında bir uyarı mektubu almıştı. Bu gelişmenin ardından önde gelen borsa, yönünü Malta’ya çevirdi ve Mart ayının sonunda ülkede bir ofis açtı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl