Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tatil cenneti Malta’da bir ilk: Bitcoin turizmi

Malta, yakın bir zamanda Bitcoin‘i olan insanların tatil cennetine dönüşebilir. Ülkede Bitcoin Adventures adında sadece Bitcoin’e sahip olan insanlara hizmet eden yeni bir seyahat acentesi kuruldu. Şirket, sadece Bitcoin kabul ediyor ve sadece Ödemelerini Bitcoin’le yapmak isteyen müşterilerin kaydını alıyor. Bitcoin Adventures, Bitcoin’in Malta’daki farkındalığını ve kabulünü arttırmak adına bir tanıtım çabasının parçası olarak başladı. Bitcoin Adventures’ın kurucusu Leon Siegmund, “Bitcoin daha iyi bir para. Çünkü merkez bankası yok, enflasyon yok ve işlem ücreti yok. Para göndermek için sadece iki...

Malta, yakın bir zamanda Bitcoin‘i olan insanların tatil cennetine dönüşebilir. Ülkede Bitcoin Adventures adında sadece Bitcoin’e sahip olan insanlara hizmet eden yeni bir seyahat acentesi kuruldu.

Şirket, sadece Bitcoin kabul ediyor ve sadece Ödemelerini Bitcoin’le yapmak isteyen müşterilerin kaydını alıyor.

Bitcoin Adventures, Bitcoin’in Malta’daki farkındalığını ve kabulünü arttırmak adına bir tanıtım çabasının parçası olarak başladı. Bitcoin Adventures’ın kurucusu Leon Siegmund, “Bitcoin daha iyi bir para. Çünkü merkez bankası yok, enflasyon yok ve işlem ücreti yok. Para göndermek için sadece iki kişi ve bir akıllı telefon yetiyor.” diyor.

Siegmund, sözlerinin devamında şunları söylüyor:

“Burada statükoyu bozmaya çalışıyoruz. Gozo’da inanılmaz bir macera tatilinde yer alabilir ve Bitcoin ile para ödeyebilisiniz.”

İlk Bitcoin turisti: Bitcoin, seyahat için en iyi yol

Japon mühendis Takesho Koide ve eşi, şirketin ilk müşterisi oldu. Bu aynı zamanda ilk Bitcoin turisti oldukları anlamına geliyor. Çift, ödemelerinin tamamını Bitcoin’le yaptı ve Gozo’da üç gün kaldı. Japonya’da pek çok noktada Bitcoin’in geçerli olduğunu söyleyen Koide, “Bu yöntem gelecekteki gezilerim için de geçerli olsa mümkün olduğunca kullanırım” diyerek bu eğilimin devam etmesini umduğunu ifade etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl