Manchester United, Tezos ile anlaştı: Senede 20 milyon pound

İngiltere Premier Lig'in ve dünya futbolunun büyük kulüplerinden Manchester United'ın Tezos ile sponsorluk anlaşması imzalayacağı belirtildi. Tezos ismi United'ın antrenman malzemelerinde bulunacak. İngiliz ekibi anlaşma için senede 20 milyon pıund (yaklaşık 400 milyon TL) kazanacak. Anlaşma henüz resmi olarak açıklanmadı.

İngiliz medyasından The Athletic’in geçtiği habere göre Manchester United ve Tezos, seneliği 20 milyon pound’a, antrenman malzemesi sponsorluk anlaşması imzaladı. Bilindiği üzere İngiliz ekibinin antrenman malzeme ve tesisleri için ayrı bir sponsorluk sistemi bulunuyor.

Anlaşmanın sadece malzemeleri kapsadığı ve The Carrington Tesisleri’ni içermediği de gelen bilgiler arasında… United’ın sigorta şirketi Aon ile olan 8 yıllık kontratı geçen sene bitmişti ve bu zaman diliminde antrenman malzemeleri için bir sponsor bulunamamıştı.

Kulüp sahiplerine taraftar tepkisi…

Bilindiği üzere Manchester United, ABD’li Glazer ailesinin kontrolünde ve taraftarlar, Amerikalı bir iş insanının kulüp hisselerine sahip olmasını uzun zamandır kabullenmiyorlar. Geçen sene başlatılan bir kampanyada taraftarlar, Glazer’a tepki için kulübe sponsor olacak şirketleri protesto etme kararı almıştı. Bu yüzden de United bir süredir sponsor bulmakta zorlanıyordu. Tüm bu süreç sonunda ise Tezos ile anlaşmaya varıldı.

Enerji harcaması şüphe yarattı

Haberde United yöneticilerinin anlaşma öncesi Tezos ile ilgili detaylı bir araştırma yaptıkları ve gelen tepkileri de bu sayede savurdukları belirtildi. Yapılan eleştirilerin bir bölümü ise çoğu zaman olduğu gibi yine enerji tüketimiyle ilgiliydi. Tezos’un çok fazla enerji tüketmeyen bir blok zinciri olmasının anlaşmada büyük pay sahibi olduğu belirtiliyor.

Tezos Ocak ayında da espor takımı olan Team Vitality ile teknik ortaklık sözleşmesi imzalamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl