Marathon Digital 1.6 milyar dolarlık likidite açıkladı: Bitcoin de var

ABD merkezli Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital da, çeyreklik rakamlarını açıkladı. Firma, 2024'ün ilk 3 ayında 176 milyon dolar değerde 2811 adet Bitcoin çıkardı. 1.6 milyar dolar likiditeye sahip olan şirket bu meblağın içinde Bitcoin de tuttuğunu belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Kenya hükumetinin kripto paralar ve madencilik konusunda danışman olarak atadığı ABD merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Marathon Digital, ilk çeyrekte 337 milyon dolarlık kâr elde etti.

Açıklanan kazanç raporu rakamlarında 2024’ün ilk çeyreği itibarıyla 2811 adet Bitcoin çıkaran Marathon’un kârı da geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre %184 daha fazlaydı. Şirket gelirleri de yine 2023’ün ilk çeyreğine göre %223 artış gördü.

Yapılan açıklamada, “Son alımlarımız, siparişlerimiz ve 1.6 milyar dolarlık likiditeyle 2024 sonu için 50 exahash’lik bir hash rate hedefliyoruz” denildi.

4’te 1’i satıldı

Marathon Digital ayrıca çıkarılan Bitcoin’lerin 4’te 1’lik kısmını da operasyonel maliyetler için sattığı bilgisini verdi. Şirketin 1.6 milyar dolarlık sermayesinin içerisinde nakit, nakde eş değer varlıklar ve Bitcoin bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl