Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Marc Kenigsberg: Bitcoin’deki fiyat düşüşü gerçek değil

Cointelegraph’a röportaj veren Jamworx’un CEO’su Marc Kenigsberg, Bitcoin’deki son fiyat düşüşünün 2017 yılının ve tarihin en yüksek seviyelerinden küçük bir geri çekilme olduğunu düşünüyor. Kenigsberg’e göre şu anda fiyatı düşüren iki ana faktör bulunuyor: “Birincisi, son birkaç ayda yatırılan spekületif paranın bir kısmı masadan kar olarak çıkarılıyor. İkincisi, Bitcoin’deki olası çatallaşma riski. Nihayetinde Bitcoin, yılbaşından bu yana neredeyse yüzde 150 değer kazandı ve bu yüzden hiç endişelenmiyorum. Açıkçası Bitcoin’in temelleri güçlü ve talep hala artıyor.” 2013’e dönüş olacak mı? Bitcoin’de...

Cointelegraph’a röportaj veren Jamworx’un CEO’su Marc Kenigsberg, Bitcoin’deki son fiyat düşüşünün 2017 yılının ve tarihin en yüksek seviyelerinden küçük bir geri çekilme olduğunu düşünüyor.

Kenigsberg’e göre şu anda fiyatı düşüren iki ana faktör bulunuyor:

“Birincisi, son birkaç ayda yatırılan spekületif paranın bir kısmı masadan kar olarak çıkarılıyor. İkincisi, Bitcoin’deki olası çatallaşma riski. Nihayetinde Bitcoin, yılbaşından bu yana neredeyse yüzde 150 değer kazandı ve bu yüzden hiç endişelenmiyorum. Açıkçası Bitcoin’in temelleri güçlü ve talep hala artıyor.”

2013’e dönüş olacak mı?

Bitcoin’de son zamanlarda yaşanan ağır pazar baskısı endişeleri de beraberinde getirdi. Bitcoin’in 2013’te yaşadığı büyük değer kaybını tekrar yaşayabileceği ihtimali bazı yatırımcıları paniğe sevk ediyor. Kenigsberg, Bitcoin fiyatının tekrar 2013’teki gibi bir düşüş yaşayabileceği iddialarını kesin bir şekilde reddederek şunları söyledi:

“2013’te yatırım yapanların büyük kısmı Bitcoin’in ne olduğunu ve nasıl kullanılabileceğini henüz bilmeden piyasaya girdi. Yalnız Bitcoin ekosistemi bugün her zamankinden daha büyük, günden güne yaygınlaşıyor, şirketler ile devletlerce kabul ediliyor ve ödeme aracı olarak daha olgun.”

Kenigsberg, yatırımcıların Bitcoin’i her zamankinden daha fazla benimsediğini ve ekosistemin günlük rekor miktarlarda işlem hacmi oluşturduğunu ifade etti. Üstelik, Bitcoin’e bir ödeme aracı olarak yaygın şekilde ilgi var.

Bitcoin fiyatının kesin olarak yakın zamanda yükseleceğini söyleyen Kenigsberg, “Basitçe belirtmek gerekirse daha çok kişi kullanıyor ve daha önce hiç olmadığı kadar çok fazla sayıda insan talep ediyor.” dedi.

Son olarak Kenigsberg, insanları Bitcoin’lerini elinde tutmaya ve satmamaya çağırdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl