Mark Cuban’dan ABD seçimi ve kripto yorumu: Kazananı belirler

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin ve Dogecoin'e olan destek sözleriyle bilinen ünlü iş adamı Mark Cuban, ABD başkanı Joe Biden'ın kripto paralar karşısındaki duruşunun yanlış olduğunu ve bunun seçimlerde karşılığı olacağını ifade etti. Cuban ayrıca, SEC başkanı Gary Gensler'ı da sert şekilde eleştirdi.

ABD’nin en çok tanınan yatırımcılarından biri olan dolar milyarderi Mark Cuban, kripto paraların, kasım seçimlerinde kazanan başkan adayını belirleyecek önemli unsurlardan biri olduğunu ifade etti.

“Biden kaybederse, Gensler yüzünden olur”

Joe Biden yönetiminin kripto karşıtı duruşunun onlara pahalıya patlayacağını ve Trump’ın politikasının da doğru olduğunu ifade eden Cuban, X üzerinden yaptığı yorumda Gensler’ı da es geçmedi:

“Joe Biden seçimi kaybderese, bence Gary Gensler ve SEC’ye teşekkür etmek gerekir. Kripto paralar gençler ve bağımsız seçmenler için önemli… Gensler, dolandırıcılık olaylarına karşı tek bir yatırımcıyı bile koruyamadı. Tek yaptığı yasal kripto şirketlerinin bu ülkede çalışmasını zorlaştırmak oldu. Kimbilir kaç şirketin kapanmasına yol açıp, kaç girişimcinin işlerini batırdı”

“Kongre’ye de uyarı yapıyorum”

Dallas Mavericks’in sahibi olması nedeniyle büyük kalabalıkların tanıdığı bir isim olan Cuban, ABD Kongresi’ne de çağrıda bulundu:

“Bu söylediklerim asında Kongre’ye de bir uyarı niteliğindedir. Bu seçimde kriptocuların sesi duyulacak. Biden’ın işini, kripto şirketleri için de ayrı bir düzenleme yaparak kolaylaştırabilirsiniz. ABD’de birçok endüstrinin kendine özgü regülasyonları vardır. Kripto için de olmalıdır. Ya da daha iyi bir seçenek olarak tüm kripto endüstrisini CFTC’ye bağlayabilirsiniz”

Ocak ayında yapılan bir ankette kripto para yatırımcılarının yüzde 51’inden fazlası Trump’a, %41’lik bölümü ise Biden’a oy vermeyi düşündüğünü söylemişti. %9’luk bölüm ise kararsızdı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl