Mark Cuban: Token’ların yüzde 99’u iflasa mahkûm

Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden Mark Cuban, kısa bir süre önce SEC’nin eski yetkilisi John Reed Stark ile Twitter'da tartışmaya girdi. İkili arasındaki Twitter çekişmesinde Cuban'ın kripto paralarla ilgili söylemleri damga vurdu.

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, SEC eski yetkilisi John Reed Stark ile Twitter’da girdiği tartışmada, kripto paralar ve blok zinciri teknolojisinin geleceğine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Cuban, kripto para sektörünün önemli kayıplarla karşılaşmasına rağmen, hayatta kalan galiplerin, teknolojik ilerlemelerin karakteristiğinde olduğu gibi, kaçınılmaz olarak manzarayı dönüştüreceğinin altını çizdi.

“Token’ların yüzde 99’u iflasa mahkûm”

Cuban, token’ların yüzde 99 gibi ezici bir çoğunluğunun iflasla karşı karşıya kalacağı yönünde cesur bir tahminde bulunarak yeni ortaya çıkan internet ve start-up girişimlerinin kaderiyle kıyaslamalar yaptı.

Milyarder isim, kripto para endüstrisinin önemli kayıplar yaşayabileceğini, ancak kalan galiplerin teknolojinin doğasında olduğu gibi oyunun kurallarını değiştireceklerini öne sürdü.

Cuban, SEC’ye yönelik eleştirilerde bulunarak, bu kuruluşun görevinin start-up’lara finansman ve destek sağlarken yatırımcıları korumak olması gerektiğini belirtti. Kongre’ye mevcut muafiyetleri değiştirme ve kripto para borsaları için daha net kayıt süreçleri ile uygulanabilir yollar sağlama çağrısında bulundu.

Bu ateşli tartışma, Stark’ın blok zinciri teknolojisinin ölçeklenebilirliği, verimliliği ve güvenliği konusunda şüpheci bir tweet atmış olmasına yanıt olarak geldi. Stark, akıllı sözleşmelerin kusurlu doğası ve telafi mekanizmalarının eksikliği konusunda endişelerini dile getirirken, bu durumu finansal aracılar tarafından sunulan düzenleyici gözetim ve tüketici korumalarıyla karşılaştırdı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl