Mark Cuban’dan Brian Armstrong’a: Sen de saldırıya geç

Coinbase CEO'su Brian Armstrong'un geçtiğimiz gün Twitter'dan açıkladığı ve kripto piyasasındaki son düşüşün sebebi olarak görülen SEC'nin Lend ürününe karşı çıkması ve borsayı dava ile tehdit etmesine bir tepki de Dogecoin'e verdiği destekle bilinen ünlü işadamı Mark Cuban'dan geldi. Cuban, Armstrong'a gönderdiği mesajla, "Sen de saldırıya geç" dedi.

NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi, ünlü iş insanı Mark Cuban’dan, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tavrı konusunda destek geldi.

“Sadece yeni teknoloji istemeyen insanlar…”

8,5 milyon takipçili hesabından, Brian Armstrong’un tweet’ine cevap veren Cuban şu ifadeleri kullandı:

“Brian ‘dava üzerinden regülasyon’ konusunda da gördüğümüz gibi, onlar bu işleri kendileri halledebilecek kapasitede değiller ve hata yapmaktan korkuyorlar. Tüm işi avukatlara bıraktılar. Bu kişiler sadece, senin yeni teknolojilere dokunmasını istemediğin kişiler. Sen de saldırıya geçmelisin”

Hatırlanacağı üzere SEC ile Coinbase arasındaki gerginlik borsanın kripto getirisi yaratan ürünü Lend üzerinden oluşmuştu. Biran Armstrong, geçtiğimiz gün Twitter’dan yaptığı açıklamada, Lend ürünü için kendilerinin SEC tarafına gittiklerini ancak görüşme bile yapılamadığını hatta kurumun kendilerinden birçok detaylı bilgi de istediğini belirtmişti.

SEC’den yine menkul kıymet yorumu

Bu bilgilerin hepsini SEC’ye sağladıklarının belirten Armstrong, “Bu tür ürünler tüm kripto para endüstrisinde var. Herkes yapıyor. Bu durumu istemiyorsanız, tüm endüstriye uygulayın.” diye tepki göstermişti. Armstrong ayrıca, SEC yetkilileriyle görüşmek için Washington’a da gittiğini ancak kurumun “Biz kripto para şirketleriyle görüşmüyoruz” cevabı verdiğini dile getirmişti.

SEC’nin Lend’i bir menkul kıymet olarak gördüğü belirtiliyor ancak Armstrong’a göre, kurum bunun sebebi sorulduğunda ise cevap vermiyor.

Ripple’dan anında destek geldi

Tüm bu yaşananların ardından SEC ile davalık olan bir başka kripto para şirketi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse da “Bunlar bir yerden tanıdık geliyor. partiye hoş geldiniz” yorumu yapmıştı.

Gensler’in tepkisi de merak ediliyor

Son dönemde DeFi ürünleri başta olmak üzere kripto paralar konusunda birçok açıklama yapan Gary Gensler ise bu konuda hala sessiz. Gensler’in, yakın zamanda Twitter hesabı açtığı da düşünüldüğünde tüm bu mesajları görmemesi neredeyse imkansız. SEC başkanının bu konuda nasıl bir tavır takınacağı merak konusu. Gensler kısa süre önce yaptığı açıklamada, kripto para şirketlerinin ürünlerini piyasaya sürmeden önce regülatörlere danışması gerektiğini söylemişti.

Coinbase ise bunu yapmasına rağmen herhangi bir cevap alamadığını iddia ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl