Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Mark Karpeles’in yargılanmasına başlandı: Masum olduğuma yemin ederim

Mt Gox’un CEO’su Mark Karpeles’in yargılanmasına başlandı. Karpeles, tarihin en büyük Bitcoin soygununun gerçekleştirildiği Mt Gox skandalından sorumlu tutuluyor. 2014 yılında patlak veren olayda dünyanın en büyük Bitcoin exchange sitesi olan Mt Gox‘ta bulunan 850 bin coin kaybolmuştu. O dönem değeri yüz milyonlarca doları bulan coin’lerin kaybolmasıyla birlikte site kapanmış, başta CEO Mark Karpeles olmak üzere sitenin yetkilileri suçlu olmadıklarını, Bitcoin’lerin sitenin güvenlik açıklarını yakalayan hacker’lar tarafından çalındığını iddia etmişlerdi. ‘Zimmete para geçirmek’ suçlamasını reddetti Karpeles, bugün Tokyo’daki bir mahkemede...

Mt Gox’un CEO’su Mark Karpeles’in yargılanmasına başlandı.

Karpeles, tarihin en büyük Bitcoin soygununun gerçekleştirildiği Mt Gox skandalından sorumlu tutuluyor. 2014 yılında patlak veren olayda dünyanın en büyük Bitcoin exchange sitesi olan Mt Gox‘ta bulunan 850 bin coin kaybolmuştu. O dönem değeri yüz milyonlarca doları bulan coin’lerin kaybolmasıyla birlikte site kapanmış, başta CEO Mark Karpeles olmak üzere sitenin yetkilileri suçlu olmadıklarını, Bitcoin’lerin sitenin güvenlik açıklarını yakalayan hacker’lar tarafından çalındığını iddia etmişlerdi.

‘Zimmete para geçirmek’ suçlamasını reddetti

Karpeles, bugün Tokyo’daki bir mahkemede ‘zimmete para geçirmek’ suçlamasıyla yargılanmaya başlandı. Fransız asıllı Karpeles’in yargılama sırasında zimmete para geçirmeyi reddettiği öğrenildi.

Mahkemeye bilgi teknolojisi mühendisi olduğunu söyleyen Fransız asıllı Karpeles’in, üç yargıçtan oluşan mahkeme heyetine “Masum olduğuma yemin ederim” dediği kaydedildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl