Ünlü hedge fon yöneticisi Mark Yusko: GBTC ve Tether’e dikkat edin

Yatırım şirketi Morgan Creek Capital'in CEO'su ve hedge fon yöneticisi Mark Yusko, FTX'in çöküşünün kripto piyasalarına olan etkisinin bitip bitmediğiyle ilgili endişeleri olduğunu ve Grayscale ile Tether şirketlerinin dikkatli şekilde takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Ünlü yatırımcı Mark Yusko katıldığı bir podcast’te kripto paralarda düşüşün henüz tam anlamıyla bitmemiş olabileceğini ve FTX etkilerinin hala devam edebileceğini söyledi.

“GBTC ve Tether’e dikkat…”

FTX’in büyük bir kasırga yarattığını ve SBF’nin de bu kasırganın ortasındaki kötü adam olduğunu dile getiren Yusko, düşüşlerin devam etme şansının olduğunu belirtti:

“Kötü insanlar kötü şeyler yaparlar. Ben oyuna değil bu insanlara karşıyım. FTX olayı büyük ve zarar verici bir kasırgaydı. SBF de onun ortasındaki kötü adamdı. Eğer Grayscale’in GBTC hisseleri tasfiye olursa, bu bizim için kısa vadede kötü sonuçlar doğurur. FTX ve Genesis’ten dolayı 1 milyar dolarlık bir boşlukları oluştu. Barry Silbert umutsuzca fon arayışında… Diğer konu ise Tether şirketi… Onların da SBF gibi Bahamalar’da olmaları beni gergin bir hale sokuyor. Burada da bir sorun olursa, kripto topluluğu için kötü olur”

Bilindiği üzere Grayscale’in GBTC hisseleri şu anda tarihi seviyede indirimli şekilde fiyatlanıyor. Özellikle Bitcoin yatırımı isteyen kurumsal şirketlerin tercih ettiği bir araç olan GBTC, Bitcoin fiyatının yüzde 42.3 altında satışa sunuluyor.

Mayıs ayında Tether ile ilgili çıkan bazı haberlerde, şirketin açıklanmayan seviyede bazı varlıklarının Bahamalar’da yer alan butik bir bankada bulunduğu iddia edilmişti. İşte Yusko da bu duruma işaret ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl