Mark Zuckerberg yapay zeka çalışmalarına başladı: “Metaverse için önemli”

Meta şirketinin teknoloji yöneticisi Andrew Bosworth, verdiği bir röportajda CEO Mark Zuckerberg'ün ciddi şekilde yapay zeka çalışmalarına zaman ayırdığını söyledi. Bosworth, "Bu çalışmalar metaverse de dahil olmak üzere şirketin birçok yatırım alanı için önemli olacak" dedi.

Son dönemde özellikle metaverse yatırımlarında zarar eden, buna rağmen sektöre uzun vadeli baktığını ve büyük beklenti içinde olduğunu belirten Mark Zuckerberg, yapay zeka alanına da el attı. Konuyla ilgili açıklama ise Meta şirketinin CTO’su Andrew Bosworth’ten geldi.

“Metaverse’e de büyük fayda sağlayacak”

Nikkei Asia’ya bir röportaj veren Bosworth, Meta’nın yapay zeka çalışmalarına başladığını ve CEO Zuckerberg’ün de bu alanda ciddi çalışmalar yaptığını söyledi:

“CEO Mark Zuckerberg zamanının büyük çoğunluğunu yapay zeka çalışmalarına ayırıyor. Bu çalışmaların büyük bölümünde ben ve ürün yöneticimiz Chris Cox da bulunuyor. Yapılan araştırmalardan metaverse de büyük fayda sağlayacaktır. Metaverse için de önemli çalışmalar bunlar… Gelecekte insanlar yaratmak istedikleri dünyayı çok daha kolay şekilde yapay zekaya yaptırabilecekler. İçerik üreticiliği çok daha geniş kitlelere yayılacak”

Önemli derecede zarar etmişlerdi

Bilindiği gibi Meta şirketinin metaverse ile ilgili teknolojik geliştirmelerinden firmanın alt birimi olan Reality Labs sorumlu… Şirket 2022 yılında 13.7 milyar dolarlık zarar bildirmişti. Meta şirketi dijital reklamlardan ise geçen yıl toplamda 116 milyar dolar gelir elde etmişti. Meta, gelirlerinin çok büyük bir kısmını dijital reklamlar üzerinden kazanıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl