Mastercard, Paxos ile anlaştı ve açıkladı: Bankalar için kripto para hizmeti geliyor

Geçtiğimiz günlerde Dijital Varlıklar ve Blok Zinciri Ürünleri yöneticisinin kripto paraların bir gün sorunsuz şekilde ödemelerde kullanılacağını söylediği Mastercard, kripto para adımlarına devam ediyor. Şirket şimdi de bankaların, müşterilerine kripto para işlemleri hizmetleri sağlayabilmesi için bir program oluşturacak. Mastercard bu program için de Paxos şirketiyle anlaşma sağladı.

mastercard

Ödeve devi Mastercard son dönemdeki kripto para hamlelerini güçlü şekilde devam ettiriyor. Şirket son olarak kripto para sabit coin ihraççısı olan Paxos firmasıyla bir ortaklık kurdu. Mastercard bu ortaklık çerçevesinde bankalar ve finansal kurumların müşterilerine kripto para hizmetleri sağlamasına yardımcı olacak. Bir başka deyişle, Mastercard, bankalar ve Paxos arasında bir köprü görevi görecek. Bu sayede banka müşterileri kripto para işlemlerini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Güvenlik ve regülasyon uyumluluğu Mastercard’dan

Mastercard’dan CNBC’ye yapılan açıklamada ise şirketin regülasyonlara uyumluluk kurallarını sıkı şekilde takip ettiği ve bu sayede bankaları da kripto para benimsenmesinin doğru tarafında tutmalarının zor olmayacağı belirtildi. Paxos ve bankalar arasındaki kripto para işlemlerinde, Mastercard köprü görevi görmesinin yanı sıra, regülasyonlar ve varlıkların güvenliğinden de sorumlu olacak.

Mastercard’ın bir süre önce gerçekleştirdiği ankette katılımcıların %60’lık kısmı, kripto paraların volatil olması sebebiyle bu konuda çekinceleri olduğunu belirtmiş ve aynı zamanda bu finans alanını denemek için vâr olan bankaları tercih edebileceklerini söylemişlerdi.

Mastercard ve onun en büyük rakibi olan VISA’nın, birçok kripto para borsasıyla debit kart ortaklık ve çalışmaları bulunuyor.

 

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl