Mastercard yöneticisi: Kriptonun ödemelerde sorunsuz kullanılmasına az kaldı

Ödeme devi şirket Mastercard'ın yöneticisi Raj Dhamodharan'dan kripto paralarla ilgili pozitif açıklamalar geldi. Dhamodharan, kısa bir zaman içinde sorunsuz şekilde kripto paraların her türlü kart ödemesinde kullanılabileceğine inandığını söyledi.

mastercard

Birçok kripto para borsası ve şirketiyle yaptığı anlaşmalarla bilinen ve ödemeler için kartlar da çıkaran Mastercard’da yönetici Raj Dhamodharan, kısa süre içinde kripto paraların kart ödemeleriyle sorunsuz kullanılabileceğini ancak bunun için bazı şartların olgunlaşması gerektiğini söyledi.

Mastercard şirketinde Dijital Varlıklar ve Blok Zinciri Ürünleri yöneticisi ve başkan yardımcısı olan Dhamodharan, burada ilk önemli unsurun, geleneksel finans ile kripto piyasaları arasında bir köprü görevi görecek olan kripto para kartları olduğunu söyledi. Bilindiği üzere hem Mastercard hem de onun rakibi Visa’nın birçok kripto para şirketiyle kripto kart anlaşması bulunuyor.

“İkinci önemli konu kripto şirketlerine hizmet sağlayıcısı olmak”

Bir diğer önemli konunun da kripto para şirketlerine finansal regülasyonlar hakkında yol göstermek olduğunu belirten Dhamodharan, “Biz artık kripto para şirketlerine de danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Onların finans regülasyonlarına uyumlu olmaları bu ödemeler konusunun en önemli maddelerinden…” dedi.

NFT ve metaverse ortaklıkları da geliyor

Müşterilerin bu teknolojiyi kullanmaya alışmaları için NFT’ler ile metaverse’ün önemli bir basamak olduğunu belirten Dhamodharan, kendilerinin de yakında bu alanlarda birçok ortaklık açıklayacaklarının da bilgisini verdi.

Hatırlanacağı üzere Ocak ayında Coinbase ile bir iş birliği yapan Mastercard, NFT alımlarını kolaylaştırmak için borsayla ortaklık kurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl