Ava Labs, Mastercard’ın kripto programına seçildi

Kripto para alanında son dönemde birçok önemli geliştirme yapan ödeme devi Mastercard'ın blok zinciri teknolojisiyle şirket ve bireyleri birleştiren Start Path Crypto programına Ava Labs de girdi. Bu program sayesinde Ava Labs, Mastercard ekosisteminde bulunan ortaklarla bağlantı kurabilecek.

Ava Labs, blok zinciri teknolojisi kullanım alanlarının hem insanlar hem de işletmelerin yaşadığı problemleri nasıl çözebileceği konusunda bir startup programı başlatan ödeme devi Mastercard’ın “Start Path Crypto” programına seçildi. Bu program sayesinde Ava Labs, blok zinciri teknolojisi inovasyonunu genişletmek ve hızlandırmak için Mastercard’ın dünya çapındaki ortaklarından oluşan birçok dijital katılımcıyla bağlantı kurabilecek.

Ava Labs’in etkileşim halinde olacağı bu kişi ve işletmeler yeni tarz hizmetleri ve blok zinciri gelişiminin getirdiği fırsatları bu program sayesinde daha çabuk keşfedebilecekler ve inovasyonu çok daha kolay ve güvenli bir şekilde sistemlerine entegre edebilecekler.

Bilindiği üzere Ava Labs, blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşmeler platformu olan Avalanche’da merkezi olmayan uygulamalar geliştiriyor. Avalanche blok zinciri, merkeziyetsiz finans, şirketler için kullanım alanları, dijital koleksiyonlar gibi alanlar için hızlı, ucuz ve doğa-dostu çözümler sunuyor.

“Yeni ödeme yollarına erişim hızlanacak”

Konuyla ilgili konuşan Mastercard dijital altyapı ve fintech yöneticisi Jess Turner, dünyadaki kripoto para adaptasyonunun, blok zincir teknolojisinin sorunları çözebilme yeteneğiyle alakalı olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Geçtiğimiz yıl CBDC çalışmalarından NFT’lere kadar adeta dijital varlık patlaması yaşandı. Şimdi herkes sırada neyin olduğunu soruyor. Burada yapılması gereken, blok zinciri teknolojisinin problemleri çözdüğü yeni kullanım alanları bulup, bunları geleceğe taşımak. Mastercard’ın bu alandaki uzmanlığıyla birleşen Start Path’in, kripto ve dijital varlık şirketlerinin yeni ödeme yollarına erişimini hızlandıracağına inanıyoruz”

İşbirliğiyle ilgili konuşan Ava Labs yönetim kurulu başkanı John Wu ise, Mastercard’ın son dönemdeki inovasyon çalışmalarını övdü ve şunları söyledi:

“Mastercard, inovasyona karşı çıkmak yerine onunla devam etme yolunda giden lider şirketlere çok iyi bir örnek teşkil ediyor. Blok zinciri teknolojisinin yaratacağı olumlu etkileri görmek ve yaşamak için Start Path programındaki projeler ve ortaklarla birlikte çalışmayı heyecanla bekliyoruz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl