2.5 yıllık MATIC yatırımcısı 60 kat kârla milyon dolarlık satış yaptı

Polygon’un (MATIC) ilk dönem yatırımcılarından biri, bugün yaklaşık 2.5 yıl önce satın aldığı 4 milyon MATIC’i 64 kat kârla sattı. Kripto paraların anonimlik özelliğinden dolayı kim olduğu bilinmeyen yatırımcı, blok zinciri kayıtlarına göre söz konusu MATIC’lerin her birini 0.02 dolardan satın almıştı.

80 bin dolarlık yatırım 5 milyon 200 bin dolar oldu

İlgili yatırımcı, o dönem Binance üzerinden MATIC’e 80 bin dolarlık yatırım yaptı. 2020’nin eylül ayında gerçekleşen işlemde aldığı MATIC’leri bugüne kadar tutmaya devam etti. 4 milyon MATIC’i staking’de değerlendirdi ve bu sayede yaklaşık 500 bin MATIC daha ekledi. 4 milyon 500 bin MATIC, ortalama 1.14 dolar fiyattan satıldı. 80 bin dolarlık yatırım, 5 milyon 200 bin dolar getirdi.

Zirvede satsaydı 13 milyon dolar alacaktı

MATIC, en yüksek seviyesini 2021’in aralık ayında görmüştü. Kripto para o sırada 2.92 dolara kadar yükseldi. 4 milyon 500 bin MATIC’lik satış, zirvede yapılmış olsaydı 13 milyon dolar kazanç getirecekti.

Birkaç hafta önce önemli bir hard fork’a giden, performans ve güvenlik iyileştirmelerinin yapıldığı Polygon, Solana ve Terra’dan geçiş yapan projelerle de dikkatleri üzerine çekti. yOOts, deGods, Lunaverse, Derby Stars onlardan bazılarıydı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl