Matriks, KAP’a bildirdi: Kripto para borsası hamlesi

Piyasa verileri ve hisse senetlerinde işlem olanağı sunan Matriks, kripto para borsası altyapı yazılım çalışmalarını başlatma kararı aldığını bildirdi.

Geçtiğimiz yıl Borsa Istanbul’da halka açılan Matriks, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamasında, söz konusu kararın yönetim kurulunun oy birliği ile alındığını vurguladı.

Açıklama şu şekilde:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu 23.08.2022 (Bugün) tarihinde şirket merkezinde toplanarak,

Finansal piyasalarda, yatırımcı ve kuruluşların, sanal para ve/veya dijital para olarak da tanımlanan kripto para alım satımlarında (ticaretinde) ihtiyaç duyabilecekleri alt yapı, işlem platformu, analiz araçları vb konularında gerekli yazılım ve çözümlerin üretilmeye başlanmasına karar verilmiş olup, ilk aşamada kripto para borsası olarak tanımlanan işlem platformu altyapı yazılım çalışmaları başlatılmasına oy birliği ile karar vermiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla.”

Matriks, daha önce veri terminalinde kripto para piyasasına dair veriler sunuyordu ve bazı kripto para borsalarıyla entegrasyon kurmuştu. Son açıklama ise bunlardan farklı olarak şirketin doğrudan kripto para alım satım platformu oluşturacağına işaret ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl