Maven 11 Capital’dan Web 3 ve DeFi için 120 milyon dolar yatırım

Blok zinciri ve dijital varlık firması Maven 11 Capital, ikinci kez oluşturduğu kripto para odaklı fonunda 120 milyon dolar topladığını açıkladı. Fon, son dönemin çok konuşulan teknolojisi Web3 ile DeFi uygulamalarına yatırım yapacak.

finans

Web3 konusunda önemli adımlar atan firmalara Amsterdam merkezli Maven 11 Capital da eklendi. 120 milyon dolar toplandığı açıklanan Venture Fund II adı verilen fona, ilk yaratılan fondan farklı olarak büyük servet sahibi bireyler, kripto para girişimcileri, aile ofisleri ve kurumsal şirketler de dahil oldu.

Yeni fon şimdiden; oyun odaklı DAO Merit Circle, kredi platformu Maple Finance, 1. katman blok zinciri Anoma ve DeFi gösterge platformu Zapper’a yatırım yaptı bile…

“Henüz büyümemiş protokollere yatırım yapıyoruz”

Maven 11’in ortaklarından Darius Rugys fonla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu fonun geleneksel girişim yapısı, bizim yatırımlarımıza uzun vadeli olarak bakmamızı sağlıyor. Bu da bizim, güçlü ve inovatif fikirleri olan ancak büyümeye ve, gelişmiş bir DAO ya da kendisini kanıtlamış, geliştiricilerden ve kullanıcılardan büyük ilgi duyan bir protokole dönüşme yolunda giden platformlara yatırım yapmamızın önünü açıyor.”

Rugys ayrıca CoinDesk’e verdiği bir demeçte de, firmanın yatırım yaptığı şirketler örnek olarak Maple Finance’i gösterdi. Rugys, “Onlara yatırım yapıyoruz, kurucularla yakın ilişkilerimiz var ve protokol için kapsamlı çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Maple Finance, kurumsal firmaların oluşturduğu likidite havuzları konusunda profesyonelleşen bir şirket olarak önplâna çıkıyor. Rugys, Maven 11’in ayrıca, Maple Finance için hazırladığı 150 milyon doları, 160 milyon dolara çıkardığını ve bu projede tam zamanlı çalışan küçük bir ekibe de sahip olduklarını, yine de yeni bir araştırma ekibi kurmak için çalışmalara da başladıklarını belirtti.

2015 yılında kurulan Maven 11 Capital, 2017 yılından bu yana ise girişim yatırımları politikasına yönelmiş durumda.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl