Max Keiser: Bitcoin birden 220.000 $ olacak! Gerçek boğa sonra başlayacak

Bitcoin'in erken dönem yatırımcılarından olan ve en büyük kripto paranın tek güvenli varlık olduğunu iddia eden Max Keiser, 220 bin dolarlık fiyat tahmininde bulundu. Keiser ayrıca bu fiyat seviyesinin de "birden" geleceğini iddia etti.

Bitcoin’in hem en erken yatırımcılarından hem de yıllardır yılmaz savunucularından biri olan Max Keiser, en büyük kripto paranın “birden” 220 bin dolara ulaşacağını ve asıl boğa sezonunun da bundan sonra başlayacağını iddia etti.

“Fed, CBDC’lerin önünü açmak istiyor”

Son dönemdeki bankacılık krizine de değinen Keiser, mevduatların korunmasının altında CBDC planının yattığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Unutmayın, bankaları bilerek ve kasıtlı olarak batırıyorlar. Mevduatları da CBDC’lerin önünü açmak için koruyorlar. Fed’in çıkaracağı CBDC’ler sayesinde hükumet kontrolü artacak. Paranızı nereye harcadığınıza bakacaklar”

“Fed’in 775 baz puan indirim yapması şart”

ABD Merkez Bankası’nın yarın açıklayacağı kritik faiz kararına da değinen Keiser, ilginç de bir öneride bulundu:

“Fed’in hemen eksi yüzde 3’lük bir faiz oranına gitmesi lazım. Ya da iflas edecekler. Tek bir hamlede 775 baz puanlık bir düşüş gerekiyor. ABD doları gittikçe değer kaybediyor. Yakında dolar değersiz olacak ve FDIC sigortasının hiçbir önemi kalmayacak”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl