Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Max Keiser: Bitcoin fiyatı kısa vadede 5000$’ı bulacak

Russia Today’in (RT) ünlü yorumcusu Max Keiser, piyasadaki belirsizliklerin büyük oranda kalkmasının ardından Bitcoin fiyatının kısa vadede 5000$’ı bulacağını öngörüyor. SegWit aktivasyonu için ilk aşamada yüzde 80’lık bir BIP 91 desteği gerekiyordu. Destek bunu aşarak yüzde 93’e ulaştı ve BIP madenciler tarafından tam olarak kilitlendi. Bitcoin Improvement Proposal (BIP 91), Türkçe anlamıyla Bitcoin’in İyileştirilmesi Önerisi, topluluk tarafından Bitcoin’in bölünmesini ve ikincil bir zincir oluşmasını önlemek için yapılan bir çözümdü. BIP 91 henüz kilitlenmeden önce Bitcoin fiyatı 1850$’a kadar gerilemişti. BIP...

Russia Today’in (RT) ünlü yorumcusu Max Keiser, piyasadaki belirsizliklerin büyük oranda kalkmasının ardından Bitcoin fiyatının kısa vadede 5000$’ı bulacağını öngörüyor.

SegWit aktivasyonu için ilk aşamada yüzde 80’lık bir BIP 91 desteği gerekiyordu. Destek bunu aşarak yüzde 93’e ulaştı ve BIP madenciler tarafından tam olarak kilitlendi.

Bitcoin Improvement Proposal (BIP 91), Türkçe anlamıyla Bitcoin’in İyileştirilmesi Önerisi, topluluk tarafından Bitcoin’in bölünmesini ve ikincil bir zincir oluşmasını önlemek için yapılan bir çözümdü.

BIP 91 henüz kilitlenmeden önce Bitcoin fiyatı 1850$’a kadar gerilemişti. BIP 91’in kilitlenmesinin ardından Bitcoin fiyatı 1850$ seviyesinden 2800$’a kadar yükselerek 5 günlük süre içerisinde tam 950$ arttı.

Sıra 5000$’da mı?

Keizer, daha önce Bitcoin’in bir sonraki fiyat hedefinin 5000$ olduğunu açıklamıştı. Ancak o sıralarda Bitcoin’de tartışmalar uzadıkça bazı yatırımcılar Bitcoin’e olan güveni kaybetmeye başlamışlardı. Bu nedenle fiyat piyasadan çekilen yatırımcılarla birlikte oldukça geriledi.

BIP 91’e verilen büyük destek ve SegWit’in etkinleştirilmesi olasılığının epeyce artması sonrası Keiser, 5000$ hedefinin daha da mümkün hale geldiğini söyledi. Keiser, daha önce Litecoin için 50$’a yükseleceği şeklinde doğru bir tahminde bulunmuştu.

SegWit etkinleştirilmesi büyük oranda muhtemel görünse bile henüz kesinleşmiş bir şey yok. BIP 91’in büyük bir destekle kilitlenmiş olması SegWit’in kesinlikle etkinleştirileceği manasına gelmiyor. Madencilerin çoğunluğunun SegWit’i etkinleştirmekten vazgeçmesi olasılığı düşük olsa da hala bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl