Max Keiser: Bitcoin’in kabulünü ve büyümesini durdurmanın hiçbir yolu yok

Bitcoin'in son fiyat eğilimleri, tartışmaları yoğunlaştırdı ve şüpheciler, yatırımcıları uyarmaya başladı. Meraklılarıysa, bu varlıkta bir gelecek görüyor.

Bitcoin’in son fiyat eğilimleri, dijital para birimlerinin fenomeni konusundaki tartışmaları yoğunlaştırdı ve şüpheciler, yatırımcıları uyarmaya başladı. Oysa meraklıları, bu varlıkta bir gelecek görüyor.

Cuma günü Bitcoin‘in fiyatı, bu hafta başlarındaki 20.000$’lık değerinden 12.000$’ın altına kadar baş döndürücü bir şekilde geriledi.

Bu sert düşüşün ardından Bitcoin kuşkucuları, Bitcoin yatırımcılarına “Sana demiştim” dese de taraftarları, düşüşün potansiyel yatırımcılara daha düşük fiyatla satın almalarına bir şans veren indirim olduğu görüşünü ısrarla dile getiriyor.

‘Fiyat hareketinin nedeni Dolar’dan kaçan insanlar’

İkinci gruptan olan gazeteci Max Keiser, Bitcoin’in fiyat hareketleriyle ilgili şunları söyledi:

“Bitcoin’deki harekete neden olan şey, çağımızın lale soğanı olan ABD Doları’ndan kaçmaya çalışan insanlar. Borsa ve bono piyasası çağımızın lale soğanlarıdır. 1630 yılında lale soğanındaki kaldıraçlı işlemler, lale soğanı balonuyla sonuçlandı. Bitcoin bunun tersi. Bitcoin’i durdurmanın bir yolu yok. Durduralamaz. Bitcoin’in bir değer saklama aracı olarak kabulünü, büyümesini durdurmak için yapabilecek hiçbir şey yok.”

Russia Today

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl