Mayıs 2021 çöküşünü bilen analist: Şimdi alım yapma zamanı

Geçtiğimiz günlerde bir kez daha 20 bin doların altına inen Bitcoin'de düşüşün nereye kadar devam edeceği merak konusu olurken, 2021 Mayıs ayındaki düşüşü tahmin eden ve Twitter'da "Dave the Wave" olarak anılan analist, Bitcoin'in büyük bir logaritmik büyüme dalgası içinde bulunduğunu ve şu an satış değil alım zamanı olduğunu belirtti.

Bitcoin bu gece yeniden 19 bin doların üzerine çıkmayı başarırken, düşüş konusunda ise birçok farklı yorum yapılmaya devam ediyor. Mayıs 2021’deki büyük düşüşü tahmin eden ve Twitter’da düzenli olarak yorumlar yapan “Dave the Wave” ise dün attığı tweet’lerle Bitcoin’de satış değil, alım zamanı oldupunu söyledi.

“Model 4 yıldır iyi çalışıyor”

Anonim analist değerlendirmesinde Bitcoin’in şu anda logaritmik bir büyüme eğrisi (LGC) içinde olduğunu ve şu anda bu bölgenin dip seviyelerinin test edildiğini belirtti:

“Bitcoin’de LGC modelinin tam bir denemesi yaşanıyor. Genişlemiş bir zirve olduğu gibi geniş bi de dip var. Bakıldığında ikisinin de süresi yaklaşık 13 hafta sürüyor. 4 yıldır iyi çalışan bu modele baktığımızda şu anda satış değil alım zamanı olduğunu söyleyebilirim. İnsanalr zirve seviyedeyken bu modeli reddediyordu. Bu durum dip seviyedeyken oluşan depresyon haliyle ciddi şekilde uyuşuyor”

Bilindiği üzere Bitcoin, özellikle Mayıs başındaki Terra LUNA çöküşü ve ardından gelen domino etkisiyle üst üste kayıplar yaşamış ve 17 bin dolar seviyesine kadar inmişti. Birçok analist ve trader 12-13 bin dolar seviyesini de beklerken, bazıları ise bulunduğumuz bu noktaların dip seviye olduğunu düşünüyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin yaklaşık 19 bin 100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl