mbox coin nedir

GameFi alanı büyüdükçe yepyeni projeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunlardan en ilgi çekenlerden biri de MBOX’tır. MOBOX (MBOX), Nisan 2021’de piyasaya sürülen bir token’dır. ancak son zamanlarda çok daha popüler hale geldi. 19 Ağustos 2021’de Binance, MBOX’ı Launchpool’daki 22. proje olarak yatırımcılarıyla buluşturdu. Yatırımcılar, büyük bir ilgi gören GameFi, NFT ve Metaverse evreninin gelecek vaat eden projesi MBOX hakkında MBOX Coin nedir, MBOX Coin projesi, MBOX Coin geleceği, MBOX Coin nereden ve nasıl alınır? gibi sorgulamalar yapıyor ve proje hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyor. MBOX Coin hakkında merak edilenler içeriğimizde…

Kurucusu ve kuruluş yılı: Jeffrey Huang / 2021
Blok zinciri: Binance Smart Chain
Toplam arzı: 1 milyar
Dolaşımdaki arzı: 79 milyon
Piyasa değeri: 774 milyon dolar (2 Aralık 2021)
En düşük fiyat: 0.4846 dolar
En yüksek fiyat: 15 dolar
Projenin amacı: MOBOX, MOMOVerse ve NFT’leri barındıran kullanıcıları katılımları ve eğlenceleri için ödüllendirerek keyifli bir oyun deneyimi yaratmak isteyen, topluluk odaklı bir GameFi platformudur.
Kullanım alanları: Oyun sektörü, Metaverse, NFT’ler

MBOX projesi nedir?

Proje sahipleri MOBOX’u, en iyi merkezi olmayan finans (DeFi) ile değiştirilemez tokenleri (NFT’ler) birleştiren topluluk odaklı bir GameFi platformu olarak tanımlıyor. MOMOVerse evreni, geliştiricilerin, oyuncuların ve kullanıcıların ödüllendirildiği, koleksiyoncuların tek bir dünyada bir araya geldiği bir ekosistemdir.

Oyuncular, NFT’lerin gücünü kullanarak oyun içi varlıklarının gerçek sahipliğini alabilir. Oyunlarda kazanılan varlıklar oyuncuya aittir ve sonsuza kadar blok zincirinde yaşar. Varlıklar tüm ekosistemde kullanılabilir. NFT birlikte çalışabilirliğine odaklanarak, varlıklar aynı anda birden fazla oyunda kullanılabilir ve yepyeni bir eğlence dünyası yaratır.

Projenin Metaverse’ü MOMOverse olarak adlandırılır. MOBOX Protokolü, en iyi yield farming’i sunar; DeFi’yi Gaming NFT’lerle birleştirir herkesin oynayabileceği bir oyun yaratmıştır. Blok zinciri olarak Binance Smart Chain’i kullanan MOBOX, NFT’ler için çapraz zincir ve çapraz platform işlevselliğini birleştirerek gerçek NFT birlikte çalışabilirliğini gösterir.

MBOX native token’ı MBOX, NFT oyun platformu aracılığıyla işlemleri gerçekleştirir. Platformda stake ve bonus ödüller verir. MBOX token’ına sahip kullanıcılar, kaynakların nasıl tahsis edildiğini belirlemek için yönetim için oy kullanabilir.

MOBOX, birkaç farklı kullanıma sahip bir platformdur ve projeyi çekici kılan Play To Earn yani Oynadıkça Kazan özelliğidir. Projede şimdiye kadar NFT Farmer, Blockchain Brawler, Token Master, Trade Action, MOMO: Tactical Party Slaye oyunlarını kullanıcılarla buluşturmuştur.

MBOX Coin geleceği?

MBOX’u satın alıp almamaya karar vermek, kripto oyunları ve özellikle MOBOX platformu hakkında ne düşündüğünüze bağlıdır. NFT ve Metaverse evreninin popüler olduğu ve daha da büyüyeceği aşikar ancak çok fazla rekabetin olduğu ve böylesine yeni bir sektörde neler olacağını kestirmenin güç olmasından dolayı temkinli olmak en doğrusu olacaktır.

MBOX hakkındaki yorumlar ise biraz karışık durumda. Bazı oyuncular oyunu oynamak ve token’ın performansından oynamanın potansiyel kazançlarından dolayı, bundan zevk alıyor gibi görünüyor ya da en azından. Oyunu beğenmeyenler de token kazanma şansına sahip olmak için pahalı NFT’ler satın alınması gerektiğinden ve oyunun geneline baktıklarında aşırı basit olduğundan şikayet etti.

Ancak oyunun dahada geliştirildiğini ifade eden ekibin çabası yatırımcılarını korkutmuyor. Oyunun yaratıcıları, NFT yaratıcısı ve birden fazla oyun geliştirme aşamasındadır. MOBOX topluluğunun şu anda Reddit’te yaklaşık 6 binden fazla üyesi var. Karşılaştırılacak olursa rakibi Axie Infinity’nin yaklaşık 55 bin üyesi mevcut. MOBOX’un büyümek için hala çok yeri olsa da, daha popüler hale geleceğinin garantisi yok.

MBOX Coin nedir?

MOBOX platformu, 06 Nisan 2021’de toplam 1 milyar token arzı ile adil bir lansman (seed öncesi, satış öncesi, TVL öncesi) gerçekleştirdi. Token’ların %51’i topluluk tarafından basılıyor, %21’i topluluk katkıda bulunanlar için, %8’i stratejik ortaklar için ve %20’si ekip için tutuluyor. MBOX token’ının yayılımı 5 yılda yapılacak ve ilk yıl 400 milyon adedi serbest bırakılırken ve sonraki her yıl da azalacak. Platform ücretlerinin %80’i, otomatik geri alım ve yakma için tetiklenen benzersiz bir akıllı sözleşme kullanarak MBOX token’larını yakmak için kullanılır.

Projede yukarıda belirttiğimiz oyunları oynayarak MOBOX token’larını kazanabilir ve oyunlar içinde kullanılabilir dijital varlıklar olan NFT’leri edinme fırsatına sahip olunabiliyor. Bu açıdan, bir başka popüler kripto para oyunu olan Axie Infinity’ye (AXS) benzer olan MBOX, Axie Infinity’den farklı olarak ücretsizdir ancak karakterler için ücret ödenebiliyor.

MBOX Coin nereden ve nasıl alınır?

Binance’in listelediği MBOX Coin, toplamda 1 milyar maksimum arza sahipken, dolaşımdaki arzı da 79 milyon’dur. 2 Aralık 2021 itibariyle 774 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan MBOX, en yüksek seviyesini 15 dolar ile gördü, en düşük seviyesini ise 0.4846 dolar ile yaşadı. MBOX, Binance başta olmak üzere Gate.io, WazirX, CoinEx, PancakeSwap gibi platformlardan alınııp satılabiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun