Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

John McAfee’nin gözaltına alındığı iddia ediliyor

Ünlü siber güvenlik uzmanı ve kripto para savunucusu John McAfee'nin gözaltına alındığı ve salıverilmezse dünya çapında gizli verilerin ifşa edileceği öne sürülüyor.

john-mcafee

Ünlü siber güvenlik uzmanı ve kripto para piyasasının ileri gelenlerinden John McAfee, kampanya yöneticisi Rob Benedicto Pacifica Juan Maria Loggia-Ramirez tarafından yayınlanan tweet’lere göre, ABD yetkilileri tarafından gözaltına alındı.

Dahası, Loggia-Ramirez, eğer gözaltında tutulmaya devam ederse, McAfee tarafından dünya çapında tutulan çeşitli gizli verilerin sızdırılacağını ifade ediyor.

19 Temmuz’daki bir tweet’inde McAfee, CIA’in kendisini almak için girişimde bulunduğunu belirterek eşi Janice Dyson ile birlikte yarı otomatik av tüfeği tuttukları tehditkâr bir fotoğraf yayınlamıştı.

Loggia-Ramirez, gözaltında olduğuna inandıkları McAfee’nin serbest bırakılmasını sağlamak için mümkün olan her şeyi yaptıklarını söyledi. Kampanya yöneticisi, McAfee’nin son uğrak limanında yakalandığını düşünüyor.

2020’deki ABD başkanlık seçimlerine adaylığını koyan antivirüs yazılımı öncüsü, Belize’de bir cinayete karışmakla suçlanmasının ardından 2012’den bu yana kaçak yaşıyor.

Son olarak Loggia-Ramirez, McAfee’nin salıverilmesi için kamuoyu oluşturmak amacıyla sosyal medyada #FreeMcAfee kampanyası başlattı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl